Snow Leopard dhe 64 bit

Leopardi i borës

Kjo është një çështje që shpresoj të zgjidhet në versionin përfundimtar të Snow Leopard, sepse përndryshe do të ketë shumë polemika në lidhje me të.

Përdoruesit që më pëlqejnë mua kanë një Mac me EFI64 dhe një sistem që është plotësisht i aftë të funksionojë në 64 bit, ne nuk e meritojmë të shtypim 6-4 sa herë që ndezim Mac për ta çuar atë në 64 bit, diçka që sot, nëse nuk ke një Shërbyer, ju keni të bëni me beta të Snow Leopard.

Unë mendoj se njerëzit e Cupertino do ta rregullojnë atë...por pasi nuk e bejne, ki kujdes nga komuniteti i bllokut, qe mund te kete nje revolte!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Andres dijo

  Në këtë artikull të Applesfera ata thonë se si të aktivizoni 64 bit në mënyrë të paracaktuar
  http://www.applesfera.com/curiosidades/activa-el-modo-64bits-en-snow-leopard