Snow Leopard dhe tiparet e tij të reja

Ekran në ekranin Mac OS X Snow Leopard

Për njerëzit, puna e të cilëve është të bëjnë Screencast, sot ju sjellim shkëlqyeshëm lajm që do t'i ndihmojë ata në punën e tyre të përditshme dhe këto lajm vijnë nga dora e Leopardi i borës.

Për të qenë më të saktë, ne mundemi rekord në video gjithçka që ndodh në ekran del kompjuter. Koha e shpejtë X do të jetë përgjegjës për ta bërë të mundur këtë, pasi është versioni i ri i lojtarit që përfshihet si standard në OS.

Në ditët e sotme kërkohet të marrësh një licencë të versionit Pro, për të qenë në gjendje të përdorësh funksionet e përparuara të programit, por nëse një ditë thashetheme, atëherë kjo formë e paguar do të zhduket dhe ne do të jemi në hijen e versionit falas, i cili do të na ndihmojë të përdorim të gjitha këto funksione. Por gjëja më e vërtetë që mund t'ju themi është se ende nuk ka një datë të qartë për nisja e leopardit të borës, megjithëse mendojmë se gjëja juridike do të ishte që gjatë festimit të tjetrit WWDC Do të jepet data në të cilën do të dalë në publik dhe mbase, kush e di, jep të dhëna rreth disa prej funksioneve për të cilat ne do të kemi të drejtë kur përdorim këtë OS.

Përmes | Unë kam një Mac


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.