Lexoni librat tuaj në iBooks të ri për Mac

IBOOKS PR MAC

Një tjetër risi që e ardhmja jonë e re tashmë na ofron OSX Mavericks është përfshirja në sistem e një prej aplikacioneve që deri më tani ishin ekskluzive për pajisjet iOS. Apple më në fund ka bërë një hap të shpejtë duke përmirësuar integrimin e plotë në të gjithë dispositivos, duke përfshirë Mac me iBooks të rinj.

Më në fund mund të lexoni dhe blini libra nga Mac-i juaj pa probleme dhe me integrimi i plotë me iCloud të kemi të gjithë librat tanë në të gjitha pajisjet tona.

Leximi i librave në këtë iBooks të ri është kaq intuitiv siç është në një pajisje iOS. Na jep mundësinë e lexoni librin në ekran të plotë, kërkon nëpër libër, ndryshon madhësinë e tekstit dhe fontin ose kalon në modalitetin e natës. Përveç kësaj, dhe shumë i rëndësishëm për studentët, iBook i ri ju lejon të mbani më shumë se një libër të hapur, të shtoni shënime për mësuesin, theksoj shënimet, të gjitha këto shtesa po sinkronizohen plotësisht përmes iCloud automatikisht në pajisjet tuaja iOS.

Mac gjithnjë e më shumë, me MacBook Air, për shembull, po bëhet gjithashtu një vend ku mund të lexojmë librat tanë, ku mund të përfitojmë prej tyre më shumë sesa në iPad-in tonë edhe pse kemi më pak transportueshmëri. Më e mira pa dyshim është integrimi me iCloud që na lejon të kemi librat tanë në çdo pajisje. iBooks në të vërtetë nuk paraqet ndonjë lajm të shkëlqyeshëm, por vjen në Mac-të tanë për të lehtësuar detyrën e blerjes dhe leximit nga çdo pajisje në bllok.

Më shumë informacion - Shërbimi i aeroportit vjen në versionin 6.3

Burimi - iBooks për Mac


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Miguel Angel Cabrera Mouzo dijo

    Sidoqoftë, unë sapo instalova Mavericks dhe nuk ka asnjë gjurmë të iBooks askund, as në Mac App Store apo ndonjë gjë tjetër ...