Kitabu, lexues ePub me dizajn minimalist

Kitabu-0

E vërteta është se ky lexues i dokumenteve ePub nuk është një nga më të kompletuarit dhe as më të fuqishmit në lidhje me opsionet e disponueshme, por megjithatë thjeshtësia gjatë menaxhimit të bibliotekës dhe ndërfaqja miqësore dhe minimaliste e bën atë një mundësi shumë të vlefshme për të hedhur një vështrim herë pas here në një epub, pa u shqetësuar për asgjë tjetër për të lexuar.

Nëse e krahasojmë këtë lexues me Kindle, Kindle rezulton të jetë më e plotë duke ofruar sinkronizimi i reve me pajisjet tuaja ose blerjet tuaja të amazonit, megjithatë nuk mund të shtoni ePub që dëshironi direkt, i cili është një disavantazh pasi është kaq i përqendruar vetëm në ekosistemin e amazonit.

Nëse e bëjmë me një aplikacion tjetër nga App Store, BookReader, ky i fundit rezulton të jetë gjithashtu shumë më i plotë, lexoni më shumë formate përveç ePub Dhe si në trajtimin e tij ashtu edhe në leximin dhe kursimin e opsioneve është më mirë, por e keqja e saj është se kushton 8,99 € ndërsa Kitabu është falas, kështu që tashmë varet nga nevojat tuaja.

Kitabu-1

E thjeshtë por jo shumë funksionale

Opsionet e këtij lexuesi kalojnë duke qenë në gjendje të ndryshojnë madhësinë e shkronjave, ngjyrën e sfondit, menaxhimin e tabelës së përmbajtjes, kopjimin dhe zhvendosjen e dokumenteve nga gjetësi në bibliotekë përveç mbështesin skedarët multimedialë të ngulitura në skedarë.

Megjithatë nga ana tjetër nuk ka kërkim të disponueshëm, as faqeshënuesit, përveç që nuk mund të shohin më shumë se një dokument në të njëjtën kohë dhe më e rëndësishmja, ai është i kufizuar vetëm në ePubs.

Kitabu-2

Unë mendoj se nëse nevojat tona nuk mbulojnë më shumë sesa leximi i librave pa shumë pretendime ose dokumente në formatin ePub, ky mund të jetë një kandidat i shkëlqyeshëm më shumë se gjithçka për pretendimin e tij më të madh, të qenit falas.

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Më shumë informacion - Scida, një aplikacion interesant për pronarët e një Kindle

Burimi - mak.stuhia


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.