Feedy, lexues RSS, falas për një kohë të kufizuar

Shumë përdorues konsumojnë shumë përmbajtje gjatë gjithë ditës dhe kanë zgjedhur të përdorin shërbimet RSS, një mënyrë e shpejtë, e thjeshtë dhe pa shpërqendrim, me të cilën mund të përdorim të gjithë përmbajtjen e blogeve tona të preferuara pa pasur nevojë të vizitojmë faqen e tyre të internetit. Në Mac App Store mund të gjejmë aplikacione shumë të mira të këtij lloji si Leaf, për të cilat kemi folur më parë në Soy de Mac. Sot ju tregojmë një aplikacion me disa kufizime, Feedy, një aplikacion që na lejon të kemi qasje në përmbajtjen RSS të të gjitha faqeve të internetit që këshillohemi rregullisht.

Megjithëse është e vërtetë që aplikacioni nuk është azhurnuar për disa vjet dhe se dizajni i tij është bërë mjaft i vjetëruar, funksionimi i tij është më se i saktë dheShtë një mënyrë e mirë për të hyrë në RSS nëse nuk e kemi bërë deri më tani. Një tjetër nga problemet e vogla që mund të gjejmë me aplikacionin është se ai nuk është i pajtueshëm me shërbimet e sinkronizimit të tilla si Feedly, një nga më të përdorurat dhe të përputhshmit në këtë lloj aplikacioni.

Karakteristikat Feedy

  • Mundësia e kërkimit nga fjalët kyçe në mënyrë që të mos humbasë asnjë lloj përmbajtje.
  • Shfletues i integruar dhe lexim pa reklama.
  • Kjo na lejon të klasifikojmë përmbajtjen sipas datës ose sipas shërbimeve.
  • Në përputhje me qendrën e njoftimeve.

Ndërfaqja e tij nuk do të kujtojë shumë atë që mund të gjejmë në klientët e Twitter, siç është aplikacioni zyrtar ose versionet e vjetra të Tweetbot. Ne mund t'i qasemi të gjitha informacioneve shpejt përmes opsioneve të disponueshme në kolonën e majtë, ku tregohen të gjitha opsionet e disponueshme brenda aplikacionit. Feedy kërkon macOS 10,7 ose më vonë dhe kërkon një procesor 64-bit. Ka një çmim të zakonshëm prej 0,99 euro, por për një kohë të kufizuar mund ta shkarkojmë falas përmes linkut që lë më poshtë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.