Fletë, lexues RSS, i disponueshëm falas për një kohë të kufizuar

fletë-njoftim-lexues-2

Të gjithë ata përdorues që duan të ndjekin tema të caktuara, ne mund ta bëjmë atë përmes rrjeteve sociale, veçanërisht Twitter, ose ne mund të pajtohemi në kanale të ndryshme RSS të blogeve të ndryshme që ne zakonisht ndjekim. Leaf është një lexues i lajmeve për Mac-in tonë që na lejon të lexojmë, ndajmë, shënjojmë dhe kërkojmë për lajmet tona të preferuara me një ndërfaqe të thjeshtë dhe intuitive pa shpërqendrime. Falë lexuesve të RSS, ne mund të përdorim shpejt të gjithë artikujt e postuar në blog që ndjekim pa pasur nevojë të hyjmë përmes internetit dhe të zbresim në faqe, në këtë mënyrë do të kursejmë kohë të çmuar që mund të investojmë në gjëra të tjera.

fletë-njoftim-lexues

Si në Mac App Store ashtu edhe jashtë tij mund të gjejmë një numër të madh të aplikacioneve që na lejojnë të ndjekim burimet tona të informacionit në këtë mënyrë. Shumë prej tyre ato nuk na ofrojnë mundësinë e ndarjes me aplikacione të tjera për të ruajtur artikuj të caktuar përveç që nuk na lejon të kërkojmë midis burimeve të ndryshme që kemi vendosur në aplikimin tonë, por Leaf i bën të gjitha ato dhe shumë më tepër.

Funksionet kryesore të fletës

 • Tema të ndryshme, përfshirë modalitetin e natës.
 • Njoftoni pamjen e lexuesit ju personalizoni.
 • Shkurtoret dhe gjestet e tastierës për të shpejtuar ndërveprimin me aplikacionin.
 • Sinkronizimi me Feedley, NewsBlur, Feebin dhe Feed Wrangler, kështu që nëse përdorim aplikacione të tjera në celular, njoftimet do të lexohen të sinkronizuara në çdo kohë dhe nuk do të duhet t'i lexojmë të gjitha përsëri.
 • Motor i pavarur RSS.
 • Mundësia për të ruajtur artikuj në Buffer, Evernote, Pocket, Lexueshmëri, Instapaper, Facebook Twitter dhe LinkedIn. Por është gjithashtu i pajtueshëm me aplikacione të tjera që na lejojnë të ruajmë artikuj për t'i lexuar më vonë.
 • I pajtueshëm me burimet RSS, RDF dhe ATM.
 • Njoftimet e artikujve të rinj dhe qasja e drejtpërdrejtë në artikujt e vjetër nga Qendra e Njoftimeve.
Fletë - lexues i lajmeve RSS (Lidhja e AppStore)
Fletë - lexues i lajmeve RSS9,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.