Lexuesi i njohur RSS Reeder 3 bëhet falas

Lexuesit e lajmeve ose botimeve ishin shumë të suksesshëm vite më parë. Shtë një mënyrë për tu informuar për shërbimet tuaja të lajmeve, ose preferencat e shijeve dhe stileve, nga i njëjti aplikacion, pa pasur nevojë të ndryshoni aplikacionin ose faqen në internet.

Një nga më të famshmit ishte Reeder, i cili tani ka versionin 3 në treg. Ky aplikacion është bërë falas, si për macOS ashtu edhe për pjesën tjetër të sistemeve operative. Deri më sot, aplikacioni ka një kosto prej 11 €. Gjë që është një ulje e konsiderueshme, pasi çmimi i tij nuk është promovuar në asnjë kohë.

Pjesa më pak e kënaqshme për përdoruesit e këtij lloji të shërbimit është njohja e motiveve të zhvilluesit të Aplikacionit. Zhvilluesi mund të mos ketë plane të ardhshme për Aplikacionin dhe për këtë arsye ju nuk doni të tarifoni për një shërbim që logjikisht kërkon mirëmbajtje. Por ne nuk kemi asnjë lajm nga zhvilluesi, prandaj nuk është asgjë më shumë se një hipotezë.

Një tjetër opsion që diskutohet në forume është mundësia për të parë në të ardhmen një version të ri që me siguri ka emrin e Reeder 4, e cila do të kishte një kosto. Në çdo rast, duke pasur parasysh që ky lloj aplikacioni ka një rënie të popullaritetit, përveç në raste specifike (unë personalisht i përdor ato çdo ditë), ka shumë të ngjarë që ai të braktiset.

Në çdo rast, zhvilluesi dëshironte ta kryente punën siç duhet dhe sot kemi aplikacionin e azhurnuar, me korrigjimin gjithmonë të nevojshëm të gabimeve. Ne do të shohim se si sillet ky version me menaxhimin e RAM, pengesa kryesore në përdorimin e aplikacionit. Deri në versionin 3.2, RAM-i i konsumuar ishte mbajtur i kapur nga aplikacioni derisa aplikacioni të mbyllej. Më vonë kjo pikë u modifikua dhe sa më shpejt që faqja e brendshme e aplikacionit të mbyllet, memoria RAM çlirohet. Shpresojmë që këto modifikime të mos ndikojnë në mbarëvajtjen e funksionimit të Reeder 3 në macOS Mojave. Në çdo rast, ne do të komentojmë për çdo ndryshim të performancës.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.