LG paraqet një monitor 32-inç, rezolucion 4k dhe ekran OLED

LG ultrafine 4K OLED 32-inç

Kompania koreane LG sapo ka prezantuar në tregun amerikan një monitor të ri 32 inç OLED, me rezolucion 4k brenda gamës UltraFine Display Pro, një monitor që, duke marrë parasysh përfitimet që na ofron, nuk është saktësisht i lirë, pasi çmimi i tij është 3.999 dollarë.

32-inç LG UltraFine është drejtuar profesionistëve krijues, ofron riprodhim të përmirësuar të ngjyrave, cilësi të imazhit HDR / SDR, mbështet HDR 10, ka mbulim RGB 99%, raport kontrasti 1.000.000: 1, shpejtësi rifreskimi 60Hz, maksimum 250 njësi të ndritshme, kënd shikimi 178 gradë dhe teknologji të zbehjes së pikselit.

LG ultrafine 4K OLED 32-inç

Në përshkrimin e këtij monitori, LG thotë se:

I projektuar për profesionistë krijues, LG UltraFine 32EP950-B 31,5 ″ 16: 9 HDR OLED Monitor ofron saktësi të jashtëzakonshme të ngjyrave së bashku me një larmi opsionesh lidhshmërie për të mbështetur rrjedhën tuaj të punës të redaktimit të videos. Me një rezolutë prej 3840 x 2160 në 60 Hz, ky monitor 4K OLED ofron ngjyra të gjalla me një gamë të lartë dinamike, duke mbuluar 99% të spektrit DCI-P3 dhe Adobe RGB.

LG 4K UltraFine vjen me një kontrollues të dyfishtë që lejon Shikoni njëkohësisht imazhe nga burime të shumta përmes modalitetit foto-në-foto. Ofron mbështetje VESA duke lejuar përdoruesin të montojë ekranin në një mur, të qëndrojë ose të krijojë një konfigurim me shumë monitor.

Ju mundeni lidhni LG 4K UltraFine OLED me Mac Me ndihmën e një kabllo USB Type-C që lejon karikimin si të MacBook Air ashtu edhe të MacBook Pro kur monitori është i lidhur.

Pjesa tjetër e opsioneve të lidhjes të ofruara nga LG UltraFine 32EP950-B përfshijnë Një port HDMI, DisplayPort 1.4, 3 porte USB-A dhe një fole audio 3,5 mmMe Për momentin ai është i disponueshëm vetëm në Shtetet e Bashkuara dhe ne nuk e dimë nëse firma koreane planifikon të nisë këtë model në më shumë vende.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.