Beta e League of Legends vjen për Mac

Lojë popullore me shumë lojtarë League of Legends tashmë versionin e saj e ka përshtatur në OS X. Pas mënyrës së lirë për të luajtur, League of Legends u prezantua për herë të parë në 2009, me përdoruesit e PC-ve që ishin të vetmit që mund të shijonin lojën.

Me një thelb shumë të ngjashëm me atë të Warcraft III, League of Legends na ofron mundësinë për tëpërballeni në betejat e ekipit XNUMXvXNUMX ose XNUMXvXNUMX, secili personazh kontrollohet nga një lojtar. Çdo javë ka një rrotullim të lojtarëve me të cilët mund të luajmë dhe këtu hyn mundësia e shpenzimit të parave të vërteta për të zhbllokuar personazhe të rinj dhe për të personalizuar pamjen e tyre.

Lidhja e legjendat

League of Legends për Mac akoma në versionin beta dhe mund ta shkarkoni nga kjo lidhje. Pavarësisht se nuk është një version përfundimtar, klienti i lojës ka të gjitha funksionet e versionit të tij për Windows, duke përfshirë azhurnimet e përmbajtjes dhe përmirësimet e stabilitetit. Akoma, zhvilluesit në Riot Games do të punojnë shumë për ta nxjerrë lojën nga beta sa më shpejt të jetë e mundur.

Nëse jeni ish-përdorues të lojës, mund të hyni me llogarinë tuaj Ndërsa nëse jeni i ri, do t'ju duhet të kaloni një regjistrim të vogël për të hyrë në fushën e betejës që do t'ju lejojë të përballeni me personazhe të tjerë.

Pak nga pak, lojërat video kanë filluar të marrin një rol të vërtetë në platformën OS X. Tani ne vetëm mund të shpresojmë që Apple të përmirësojë grafikët që përfshijnë disa nga pajisjet e saj, disa prej të cilave duken shumë themelore për titujt më të fundit.

Më shumë informacion - Angry Birds Space për Mac azhurnohet me 30 nivele të reja
Burimi - MacRumors
Për të shkarkuar - League of Legends për Mac


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.