Lightworks 12 Beta Vjen në Mac OS X

lightworks 12 beta

Dje ata më pyetën për një program redaktimi falas dhe mësim të thjeshtë, një pyetje disi e ndërlikuar pasi që shumica e programeve të redaktimit audioviziv dhe përbërjes kanë një mësim disi kompleks, por ato që ekzistojnë janë programe të këtij lloji të formave falas. Disa ditë më parë po flisnim për mbërritja e versionit përfundimtar të DaVinci Zgjidh 11 për Mac, një program shumë i fuqishëm që mund ta përdorni falas (me disa kufizime).

Sot ju sjell një softuer tjetër mjaft interesant ... Ato shiten si krijuesit e aplikacionit të redaktimit që u përdor në filma të tillë si Ujku i Wallstreet, Django, Hugo ... (filma të njohur), dhe vetëm disa muaj më parë ai mbërriti në botën e OS X pasi që deri atëherë ishte i disponueshëm vetëm për Windows dhe Linux. Ne flasim për Lightworks krijon një aplikacion shumë interesant audioviziv nga i cili tani na vjen versioni 12 Beta. Dhe po, mund ta merrni falas ...

Në video mund të shihni funksionimin themelor të aplikacionit, po, është një një aplikim mjaft i fuqishëm dhe me të mund të bëni projekte të një kompleksiteti të caktuar. Një aplikacion që mund të merret falas (siç e kemi përmendur tashmë) ose duke paguar një pajtim mujor ose vjetor.

Kufizimet e versionit falas nuk janë shumë të rëndësishme nëse nuk i përkushtoheni botës profesionale, po, ndoshta një nga më të rëndësishmet është pamundësia për të eksportuar punët tona përtej 720p, por hej ...

Operacioni është shumë e ngjashme me Avid, dhe po mundet kërkojnë mësim më preciz sesa për shembull të mësuarit DaVinci Resolve 11. Unë nuk mendoj se kërcimi në Lightworks është i nevojshëm, por nëse jeni kurioz ju inkurajoj ta provoni.

Ti mundesh shkarkoni versionin Lightworks 12 beta përmes faqes së saj të internetitSiç e kemi përmendur tashmë, ju mund ta merrni atë plotësisht falas, kështu që nuk keni asnjë justifikim të paktën të hetojë funksionimin e aplikimit dhe të vendosni nëse jeni të interesuar apo jo.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.