Lightworks, softueri më i mirë falas për redaktimin e videove vjen në Mac

lightworks

Në soydeMac ne vazhdojmë t'ju ndihmojmë të zbuloni aplikacione të reja. Ne tashmë kemi biseduar me ju në disa raste për të gjitha mundësitë që keni me Mac-në tuaj për t'u zhytur në botën audiovizive, për të modifikuar videot që regjistroni me iDevices tuaj me pushime ose për t'u thelluar pak më tej në botën profesionale audiovizive. Shërbime të pafund që padyshim Ato mund të jenë shumë të dobishme dhe ata do të dinë të përfitojnë sa më shumë nga Mac-et tuaja.

Brenda botës audiovizive ne ju kemi folur shumë herë për Final Cut Pro X, softuerin e redaktimit audioviziv të Apple. Një Final Cut Pro X që i kaloi ditët e lavdisë së tij në versionin 7.0, por u prek seriozisht nga ndryshimet që Apple bëri në versionin e saj të fundit 10. Sot ne shqyrtojmë mundësi të tjera dhe ne ju propozojmë një aplikacion tjetër mjaft profesional, dhe falas ... Po flasim Lightworks, një aplikacion redaktimi audioviziv që përdoret në mënyrë profesionale dhe që mund ta merrni falas.

Falas por sakrifikon ndonjë funksion tjetër që mund të mos jeni në gjendje ta përdorni, siç është rasti me pamundësinë për të përdorur pajisje të jashtme, ose pamundësia për të eksportuar video përtej 720p (Kjo mund të ndikojë në ju diçka).

Një program audioviziv që mburret se është përdorur për redaktimin e filmave të njohur si Hugo, Fjalimi i Mbretit, ose Ujku i Wall Street ndër të tjera ... isshtë e vërtetë që aplikacione të tjera të tilla si Avid, apo edhe FCP dhe Premiere, përdoren gjithashtu në redaktimin komercial të filmit.

Lightworks është një program që sapo mbërriti në versionin Beta në Mac OS X pasi që deri më tani ishte në dispozicion vetëm për Windows dhe Linux. Po ashtu ta them atë kërkon një mësim që nuk do të jetë i vështirë duke bërë një nga shumë udhëzime që mund t’i gjeni në internet.

Unë personalisht ju rekomandoj që ta përdorni, Shtë mjaft i fuqishëm dhe duke qenë të lirë nuk mund të ankohemi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.