Lilyview, një shikues i lehtë i fotove

zambak-0

Nëse bën pjesë në atë grup njerëzish të cilët vendosni thjeshtësinë në radhë të parë dhe minimalizmi në menutë komplekse me shumë opsione, ka shumë të ngjarë që ju do ta doni Lilyview për konceptin e tij.

Ky aplikacion nuk është as më shumë e as më pak se një shikues i thjeshtë fotografish, por me ndryshimin që praktikisht gjatë gjithë kohës ne do të shohim imazhe dhe do të përdorim gjestet me shumë prekje të trackpad për të zmadhuar, zvogëluar ose rrokullisur fotot jo më shumë butona ose menu për të na shpërqendruar.

Çelësi i LilyView është thjeshtësia, eleganca, efikasiteti dhe shpejtësia e tij […] Nuk ka një bibliotekë të madhe fotografish, gjithashtu nuk ka koleksion filtrash për të redaktuar imazhin. Shumicën e kohës nuk ka fare një ndërfaqe përdoruesi, vetëm imazhet.

Ndoshta ajo që më pëlqeu më shumë është që ky program mbështet shumicën e shtesave të skedarëve të imazheve, nga imazhet .tiff tek RAW pa pasur asgjë më shumë sesa zvarritja e dosjes ku i kemi këto imazhe të ruajtura që të mund t'i shohim siç na duket e përshtatshme.

zambak-1

Për momentin është një version disi i parakohshëm dhe me pak mundësi personalizimi, megjithatë krijuesit e tij kanë paralajmëruar tashmë që aplikacioni është në versionin 1.0 dhe ka akoma shumë gjëra për të ardhur.

Lilyview mund të shkarkohet direkt nga Mac App Store me një çmim prej 4,49 € ose nga faqja e internetit e zhvilluesve si një demonstrim, në mënyrë që ta provoni dhe të shihni nëse ju bind mjaftueshëm për ta bërë atë aplikacionin tuaj të parazgjedhur kur bëhet fjalë për shikimin e fotove.

Më shumë informacion - Aplikacioni PhotoZoom Classic 5, me një zbritje interesante


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jose Luis Colmena dijo

  Seriozisht, a do të paguanit 4 € për diçka që sistemi juaj e bën FALAS?

  Zgjidhni fotot, shtypni hapësirën dhe përdorni shigjetat për të lëvizur nga njëra te tjetra. Kjo quhet QuickLook.

  Nuk ka problem

  1.    Miguel Angel Juncos dijo

   Sigurisht QuickLook është një tjetër mundësi shumë e vlefshme, unë kurrë nuk kam thënë ndryshe.
   Çështja në favor të Lilyview është se ju mund të përdorni gjestet me shumë prekje të trackpad për të rrotulluar ose zmadhuar imazhet (me QuickLook nuk mundeni), dhe krijuesit e saj tashmë kanë premtuar ta përmirësojnë atë pak nga pak, duke përfshirë më shumë opsione.
   Tani për tani nuk është thelbësore dhe është gjithashtu e shtrenjtë, por kush e di nëse përfundon kaq vonë.

   Nuk ka rëndësi.