Lind Office online, një shërbim që zëvendëson Office.com dhe mund të përdoret me të gjithë kompjuterët dhe iDevices të Apple

ZYRA ONLINE

Këtë javë, Microsoft ka zhvendosur skedën për sa i përket shërbimeve të rrjetit dhe ajo që më parë ishte Office.com, është bërë Office online dhe më e rëndësishmja, falas për të gjithë përdoruesit që kanë një llogari Microsoft.

Paketa e zyrës së Microsoft tani është në dispozicion në internet, duke qenë në gjendje ta përdorni atë në çdo kompjuter ose pajisje Apple iDevice. Ne kemi bërë një hap përpara sa i përket mundësisë për të përdorur paketën Office në iDevices dhe përmes rrjetit.

Meqenëse Microsoft e ka ndërmarrë këtë hap strategjik, duke arritur atë që Apple po bën me iWork për iCloud, çdo përdorues që dëshiron të shijojë Zyrën në internet ose në një kompjuter Mac ose në një iPad ose iPhone, thjesht futet në faqe Office.com të jetë në gjendje të përdorë menjëherë aplikacionet Word Online, PowerPoint Online, Excel Online dhe OneNote Online.

FJALA ONLINE

POWERPINT ONLINE

EXCEL ONLINE

Për të hyrë në shërbim, duhet të keni një llogari të postës elektronike të Microsoft.

Brenda kësaj platforme të re, përdoruesi mund të krijojë dhe ruajë dokumente, prezantime dhe fletëllogaritëse në shërbimin OneDrive, përveç që mund të bëjë të njëjtën gjë që Apple gjithashtu ka implementuar, e cila është të ndajë ato dokumente me përdoruesit e tjerë dhe t'i redaktojë ato në në të njëjtën kohë.

Versioni i ri i shërbimit ka përmirësuar pamjen e dokumenteve që mund të krijohen ndërsa mjetet dhe modelet e reja janë përfshirë.

Tani thjesht duhet të futni këtë shërbim me pajisjen tuaj Apple dhe të verifikoni nëse mund të punoni rehat sikur të kishit instaluar aplikacionet në të. Ne të gjithë e dimë që për iDevices ende nuk ka asnjë aplikacion të kompletit Office, kështu që nëse keni një iPad 4G mund të hapni dhe të punoni me dokumentet tuaja OneDrive pa pasur nevojë të shkoni në një kompjuter.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Kristobal Fuentes dijo

  Ky është një lajm i mirë për dy arsye. Nuk ka më nevojë për të instaluar paketën e zyrave për tre dokumente që bën një në muaj. Po kështu, të jesh në gjendje të kesh këto mjete pavarësisht nga vendi dhe platforma në të cilën punojmë.
  E vetmja, por unë shoh është që ne nuk mund ta ruajmë dokumentin me zgjerimin e dok.