LineDock rrit kapacitetin dhe fuqinë e MacBook

Aksesor i ri LineDock për MacBook

Nëse Satechi ka lëshuar një pajisje shtesë në gjendje të karikojë çdo pajisje Apple në të njëjtën kohë, LineDock është i aftë të rrisë jo vetëm autonominë e MacBook por gjithashtu mund të rrisë kapacitetin e tij të ruajtjes. Shtë një nga ato aksesorë që e kthejnë kompjuterin në një super Mac. Bigshtë i madh, po, por është funksional dhe është krijuar për t'u dhënë një kapërcim cilësor dhe sasior laptopëve të rinj Apple, por edhe atyre që duan t'u japin atyre një shans të dytë.

Beenshtë prezantuar në CES 2020 që tashmë ka numëruar orët. Ne kemi parë shumë produkte të Apple në këtë ngjarje. Edhe vetë Apple përfaqësohet nga drejtori i saj i privatësisë. Diçka po ndryshon, megjithëse ngadalë brenda kompanisë amerikane.

LineDock është një pajisje e shkëlqyeshme, por me shumë mundësi

CES 2020 është duke prezantuar shumë pajisje të përputhshme me Apple dhe kjo i përshtatet shumë kompanisë. Sa më shumë pajisje për produktet tuaja, aq më mirë mund të shiten. E fundit që kemi parë është një aksesor bazë që zgjeron aftësitë e MacBook. Sidomos 15 inç, 16 i ri dhe 13 inç.

Kjo bazë e të dhënave e krijuar nga LineDock, një specialist i këtyre temave, shton elementet e mëposhtëm në kompjuterin tuaj:

 • Dy porta USB-C lidhur me MacBook Pro
 • Dy porta HDMI 2.0
 • Tri porta USB-A 3.1
 • Tri porta USB-C
 • Dy lojëra elektronike për kartat SDXC UHS-II
 • Bateri e integruar 27.000 mAh
 • Opsioni për të shtuar hapësirë ​​ruajtëse SSD deri në 2TB
 • Treguesit LED për të kontrolluar baterinë e mbetur
 • Mundësia e ngarkimit të produkteve të tjera me fuqi deri në 100W. Nuk arrin në Satechi, por është afër tij.

 

Në këmbim të të gjitha këtyre veçorive më shumë peshë dhe trashësi i shtohen vetë kompjuterit. Por sigurisht, nëse i dëshironi të gjitha këto karakteristika, duhet të hiqni dorë. Lidhet në pjesën e poshtme të MacBook dhe lidhet me të përmes dy portave USB-C për të transmetuar informacion dhe energji.

Ne nuk e dimë çmimin LineDock për MacBook 15 dhe 16 inçs. Për 13, çmimi fillon nga 349 $.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.