Dilni nga macOS beta, Spotify në Apple Watch dhe më shumë. Më e mira e javës jam nga Mac

Unë jam nga mac

Ne vijmë të Dielën më 11 Korrik dhe jemi të kënaqur të ndajmë me ju të gjithë një përmbledhje të vogël të lajmeve më të spikatur mbi Unë jam nga Mac. Kjo javë ka qenë mjaft intensive, gjeni thashetheme dhe rrjedhje rreth botës së Apple. Kjo është arsyeja pse sot ne do të mbledhim disa nga këto lajme dhe do të shtojmë veten në këtë përmbledhje të vogël në mënyrë që kjo e Dielë të kalojë pak më mirë, pa vonesa të mëtejshme nxjerr në pah unë jam nga Mac.

Ne fillojmë me lajmet ose më mirë tutorialin si mund të dalim nga versionet beta instaluar në Mac tonë. Në këtë rast ne do të shohim se si mundemi braktis versionin beta të sistemit të ri operativ macOS Monterey.

Që Apple Watch ka lidhje me shëndetin është diçka që dihet nga të gjithë përdoruesit e Apple, në këtë rast ora e firmës Cupertino zbuloi sëmundje të zemrës në një grua duke shpëtuar jetën e saj. Kur shkoni te mjeku juaj për disa Pulsacione më të larta se normalisht të zbuluara nga Apple Watch ata e kuptuan se ai kishte një arterie të bllokuar.

Shkarkoni këngë Spotify në Apple Watch

Përdoruesit e Aplikacioni Apple Watch dhe Spotify Streaming Music ata janë me fat. Tani aplikacioni ka filluar të vendoset në orët inteligjente Apple dhe Lejon shkarkimin e muzikës në pajisje.

Disa thashetheme sugjerojnë se e diskutueshme Touch Bar mund të zhduket nga MacBook Pro të mëposhtëm 14 dhe 16 inç. Në këtë rast nuk është një konfirmim zyrtar por një thashethem por ne kemi qenë me të për një kohë të gjatë, kështu që në fund madje do ta besojmë. Por si në të gjitha lajmet e Apple Derisa të mos përmbushet kjo, nuk mund të thuhet se është e vërtetë, ne do të shohim se çfarë do të ndodhë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.