Lion Diskmaker, mënyra më e lehtë për të krijuar një makinë USB me OS X Mavericks

      Dje po të tregoja  si instalohet OS X Mavericks nga e para duke krijuar një USB instalimi duke arritur kështu të eleminojë plehrat nga sistemi dhe skedarët e mundshëm të korruptuar që mund të jenë lënë në tonën mushama, gjë që do ta bëjë atë shumë më fluide dhe do të na japë një hapësirë ​​më të lirë.

     Epo tani kemi një lajm të mirë: Prodhuesi i diskut të luanit është azhurnuar dhe është bërë i pajtueshëm me OS X Mavericks duke na lejuar të krijojmë USB-në tonë të bootable me vetëm disa klikime dhe kështu të shmangim pjesën e parë të procesit që, duke e bërë atë përmes Shërbim Disk, për disa mund të jetë pak e lodhshme.

      Me këtë beta 3 de Prodhuesi i diskut të luanit ne do të jemi në gjendje të krijojmë një njësi USB dhe një kartë SD nga e cila do të instalojmë sistemin nga e para. Hapat që duhen ndjekur janë me të vërtetë të thjeshtë.

Pamja e ekranit 2013-10-24 në 10.24.22

        Pasi të shkarkohet OS X Mavericks nga Dyqani i Aplikacioneve Mac, ne hapim ndihmësin e azhurnimit dhe fillojmë aplikacionin Prodhuesi i diskut të luanit pastaj zgjedhjen e diskut boot që duam të krijojmë, që në rastin tonë është Mavericks 10.9

Pamja e ekranit 2013-10-24 në 10.25.07

Hapi tjetër nuk është asgjë më shumë sesa konfirmimi i kujtesës USB ose kartës SD ku duam të krijojmë njësinë e nisjes dhe të pranojmë procesin që do të fshijë të gjitha të dhënat e ruajtura në të dhe për vetëm disa minuta i gjithë procesi do të përfundojë dhe ne do të kemi disku ynë USB gati për tu instaluar OS X Mavericks nga e para në tonën Mac.

Pamja e ekranit 2013-10-24 në 10.25.25

Mos harroni dhe se për të kryer një instalim të pastër duhet të rindizni pajisjen tuaj mushama duke mbajtur çelësin Ndalet dhe ndiqni procesin e thjeshtë që shpjegova dje në postim Instalimi "i Pastër" i OS X Mavericks [Punë].

Lidhja e shkarkimit : Diskmaker Lion Beta 3


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.