Analizoni dhe lironi kujtesën e sistemit me Memory Diag

Kujtesë-diag-pa-kujtesë-0 Në një postim të mëparshëm ju kemi thënë se si ta mbani Mac-në tuaj në formë të lartë me një aplikacion shumë të plotë për këtë të quajtur Koktej dhe se bëri përdorimin e opsioneve të shumta për të dhe megjithëse është shumë i plotë ka një aspekt negativ i cili është çmimi prej 19 dollarësh dhe që duhet të paguani për një licencë të vetme përdorimi. Nga ana tjetër, ai që po ju sjell tani ka për qëllim vetëm dhe ekskluzivisht për optimizimin e menaxhimit të kujtesës që bën sistemi operativ me aplikacionet që kemi hapur dhe proceset që kanë mbetur në kujtesë për të, pa më tej mundësitë.

Sigurisht, ky aplikacion tani është falas për një kohë të kufizuar në Mac App Store dhe koha që unë e kam përdorur atë në dëm të Free Ram Booster më duket një mundësi më e mirë sepse liro më shumë kujtesë, por me disavantazhin që nuk mund të lini asnjë lloj ikone në shiritin e menusë për ta hyrë më shpejt nëse nuk është duke e hapur direkt nga dosja e aplikacioneve.

Kujtesë-diag-pa-kujtesë-1

E mira është që ajo e dallon kujtesën me një grafik mjaft të shpjeguar të përdorimit që sistemi po i jep asaj, domethënë në imazhin e sipërm mund të shihni seksione të ndryshme si p.sh. memorien e skedarëve, memorjen e disponueshme, ai që ka kompresuar vetë sistemin dhe më në fund ai i përdorur nga aplikacionet aktive në atë kohë, përveç një seksioni me aplikacionet që bëjnë një përdorim 'të rëndësishëm' të kujtesës.

Kujtesë-diag-pa-kujtesë-2

Na tregon gjithashtu një diagram të vogël me memorjen e instaluar në sistem. Rekomandimi im është që të përfitoni nga oferta ndërsa është lirisht në dispozicion dhe shkarkojeni në mënyrë që të paktën të gjykoni vetë nëse ia vlen apo jo.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.