Lista e hiteve më të shkarkuara të muzikës në iTunes Spain

Apple. Kompania na ka informuar në lidhje me Lista zyrtare e shkarkimit të iTunes gjatë javës së fundit, nga 4 maj 2015 deri më 10 maj 2015, dhe këto janë këngët dhe albumet më të shitura.

Dhjetë muzikorët kryesorë të iTunes Spanjë

Këngë (Singles)

1. El Perdón (Nicky Jam & Enrique Iglesias)
2. A je me mua (frekuencat e humbura)
3. Nxitës i tifozëve (Omi)
4. Një mumje e hapur (Alejandro Sanz)
5. Shihemi përsëri (feat. Charlie Puth) (Wiz Khalifa)
6. Vajzat Pretty (Britney Spears & Iggy Azalea)
7. Love Me Ashtu si ti (Ellie Goulding)
8. Lean On (feat. MØ & DJ Snake) (Major Lazer)
9. E vërteta ime (feat. Shakira) (Maná)
10. Firestone (feat. Conrad Sewell) (Kygo)

Albumet

1. Shurup (Alejandro Sanz)
2. Wilder Mind (Mumford & Sons)
3. Los Nº1 De Cadena 100 (2015) (Artistë të Ndryshëm)
4. Lidhja (Drejtpërdrejt) (Ana Torroja)
5. Shtrati që digjet (Mana)
6. Titulli (Deluxe) (Meghan Trainor)
7. Vëllezërit në krahë (ngushtica e drejtpërdrejtë)
8. Double Fatigas - EP (Planetët)
9. Terral (Pablo Alboran)
10. Tracy Chapman (Tracy Chapman)

BURIMI | Departamenti i Shtypit të Apple


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.