Listat vizuale me ruajtësin e ekranit iTunes

Këngë mbuluese

Ju jeni një dashamirës i muzikës dhe jeni porositur të bëni disa lista dëgjimi për një parti që do të merrni pjesë. Të gjithë të pranishmit shpresojnë që muzika në mbrëmje të jetë e gjallë dhe mbi të gjitha e zgjedhur mirë. Ju filloni të punoni dhe filloni të bëni lista dëgjimi me këngë nga biblioteka e madhe që keni në Mac tuaj dhe ndërsa jeni duke bërë listat, ju mbani mend momente që ju vijnë në kokë kur dëgjoni këngët.

Pasi të keni gati listat tuaja, është e pashmangshme që mendja juaj të pushtojë nëse ato lista janë adekuate, nëse do të pëlqejë pjesëmarrësit e partisë dhe veçanërisht nëse personi që e ka porositur do ta pëlqejë atë.

Nëse doni të ndryshoni dhe të përtërini në mënyrën e riprodhimit të muzikës, ne do t'ju mësojmë trukun e mëposhtëm. ITunes ju lejon të luani këngët në një listë nga një mbrojtës ekrani. Po, nga një mbrojtës i ekranit që ndodhet në "Karakteristikat e Sistemit" dhe brenda atje në "Desktop dhe Screensavers".

Brenda dritares «Desktop and Screensaver», klikoni në skedën e ruajtësit të ekranit për të zgjedhur mbrojtës i ekranit «Nga iTunes». Në këtë mënyrë, ajo që ne do të arrijmë është që kur aktivizohet ruajtësi i ekranit, çfarë do të shfaqet në ekran janë kopertinat nga këngët që kemi në «listën» përkatëse. Ne mund ta konfigurojmë këtë ruajtës të ekranit duke zgjedhur numrin e rreshtave dhe kolonave.

VETITVER E KUJDESIT TRE ekranit

Sapo të përfundojë konfigurimi, do të lihet vetëm të konfiguroni, për shembull, një "Këndi aktiv" të jemi në gjendje të lëshojmë mbrojtësin e ekranit kur të duam. Ju tashmë e dini që brenda së njëjtës dritare mund të konfiguroni "Këndet aktive" në mënyrë që kur të zhvendosni shigjetën e kursorit në atë cep, të ndodhë një proces i caktuar.

Në këtë mënyrë, ju keni arritur të krijoni një mënyrë të re për të luajtur muzikë që është më interaktive dhe argëtuese për festuesit, pasi ata do të jenë në gjendje të shohin kopertinat në ekran dhe kur kalojnë mbi një simbol «PLAY» do të shfaqet të jetë në gjendje për të luajtur atë pa pasur nevojë për të hyrë në iTunes.

Nëse nuk jeni në situatën për të bërë një festë të tillë, zgjohuni nga historia që ju kam thënë dhe aplikoni hilen në jetën tuaj të përditshme.

Më shumë informacion - Fshini këngët e kopjuara në iTunes

Burimi - Kult i Mac


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.