Logic Pro X është azhurnuar në versionin 10.0.2 me rregullime të defekteve në kod

logjikë-prox-10.0.2-0

Të martën e kaluar Apple azhurnoi programin e saj profesional të redaktimit të muzikës dhe Sekuencat MIDI pas gati një muaji nga azhurnimi i tij i fundit, por kësaj here në versionin 10.0.2 duke korrigjuar një sërë faktorësh që ndikuan në stabilitetin e aplikacionit dhe në të njëjtën kohë, performancën e tij.

Disa kohë më parë ju kemi komentuar si Apple azhurnoi programin pothuajse krejt e re në të saj version i ri për shkak të çështjeve të përputhshmërisë dhe me rregullime të ndryshme të problemeve.

Ky version i fundit na sjell përmirësimet e mëposhtme:

 • Komandat "zhbëj" funksionojnë siç pritet pas redaktimit me Flex Pitch.
 • Shtojca e cilësisë së mirë e pianos tani funksionon si duhet në të gjitha normat e mostrës.
 • Komanda kryesore për kapjen "Last Take" nuk pastron më regjistrimin MIDI.
 • Klikimi i dyfishtë në një rajon të Daulles hap ose mbyll editorin.
 • Rregulloi një çështje grafike në Redaktuesin e Tastierës që mund të tregojë një dritare të zbrazët.

Rikthimi i madh i Logic Pro arriti ne qershor me versionin 10 me veçori të reja të tilla si seancat virtuale për të kontrolluar kompozimet në zona të ndryshme dhe për të parë se si do të dukeshin apo redaktonin me Flex Pitch. Tani edhe ata që kanë një iPad mund ta përdorin këtë program falë sinkronizimit midis Mac dhe pajisjes.

Azhurnoni në Logic Pro X është në dispozicion në Mac App Store me një peshë prej 650 MB dhe mund të shkarkohet përmes Software Update nëse kemi versionin e mëparshëm. Nga ana tjetër, përdoruesit e rinj mund ta blejnë këtë program për 179.99 € nga Mac App Store.

Më shumë informacion - Logic Pro X azhurnon në kohë rekord


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.