Logic Pro X azhurnon në kohë rekord

logjikproks-10.0.1-0

Nëse vetëm dhjetë ditë më parë Apple prezantoi Logic Pro X, programin e saj për redaktimin profesional të muzikës, duket se loja nuk doli aq e rrumbullakët sa pritej dhe tani ata e azhurnojnë atë në versionin 10.0.1 me përmirësime të ndryshme të performancës dhe rregullime të defekteve në kod.

Për të qenë më specifik, dështimi ekzistonte në eksportimin e skedarëve audio 24-bit që, kur konvertohen në formatin AAF, shkuan direkt në 16-bit. Ekziston edhe një problem tjetër me disa këngë audio që përfshijnë instrumente, të cilat u fshinë gjatë ngarkimit të një patch-i.

Logic Pro X është versioni më i përparuar i Logic Pro i krijuar ndonjëherë. BëhunotuarnnMjete të reja të sofistikuara për profesionistët në përbërjen, redaktimin dhe miksimin e muzikës që janë ndërtuar rreth një ndërfaqeje moderne e cila është krijuar për rezultate të shpejta krijuese dhe gjithashtu për të siguruar më shumë energji kur është e nevojshme. Logic Pro X përfshin një koleksion të madh të instrumenteve, efekteve dhe sytheve, duke siguruar një grup të plotë mjetesh për krijimin e muzikës me tinguj të mahnitshëm.

Përmirësimet e përfshira në këtë azhurnim janë:

 • Rregullon një problem që mund të shkaktojë shkarkimin e përmbajtjes pa ndërprerje
 • Skedarët audio 24-bit nuk konvertohen më në 16-bit kur eksportoni projekte AAF
 • Stabiliteti i përmirësuar kur kaloni midis redaktorëve të audios ndërsa Flex Pitch është aktiv
 • Pjesët audio që përmbajnë të dy instrumentet e softuerëve dhe Track Stack nuk do të "shtypen" më duke ngarkuar një copë toke
 • Sintonizuesi është i disponueshëm kur zgjidhet një Track Stack që përmban pjesë audio
 • Çështjet grafike të rregulluara dhe zgjedhja e sjelljes në Redaktuesin e Rezultateve

Më shumë informacion - Apple prezanton Logic Pro X të ri me shumë veçori të reja


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.