Epic Games rrethohet me ekspertë të njohur në procesin gjyqësor të saj kundër Apple

Në këtë luftë të Lojëra epike kundër Apple, Ne po shohim progresin e të dy kompanive në lidhje me ankesën e paraqitur reciprokisht. Tani e dimë që zhvilluesit e lojërave video e kanë rrethuar veten me ekspertë të njohur për të qenë në gjendje të eleminojnë argumentet e kompanisë apple dhe kështu të jenë në gjendje të fitojnë betejën. Ka mbetur një muaj deri në gjykim dhe ne jemi në fSigurohuni që të ofroni dëshmi. 

Epika ka paraqitur argumente të ekspertë nga akademikë të ndryshëm nga universitete prestigjioze, ndërsa ai bën çështjen e tij të antitrustit kundër Apple. Në veçanti, ekspertët kanë shpërdoruar pretendimin e Apple se roli kryesor i App Store është të mbrojë përdoruesit. Ata pretendojnë se siguria e aplikacioneve është vetëm një pretekst për bllokimin e dyqaneve konkurruese të aplikacioneve; se prerja e Apple ul shitjet e aplikacioneve. Gjithashtu që Apple u jep aplikacioneve të veta një avantazh të padrejtë ... etj.

El Dr. David Evans nga University College London (UCL) tha:

Përdoruesit e Apple dhe Android investojnë në pajisje, softuer dhe mësim për ekosistemet e tyre përkatëse. Vendimi për të ndërruar sistemet operative është një vendim për të lëvizur ekosistemet, që do të thotë se konsumatorët do të humbnin vlerën e këtyre investimeve dhe do të duhet të bënin të reja. Këto kosto ato zvogëlojnë stimulimin që konsumatorët të kalojnë.

Ajo që ai vjen të thotë është se nëse do të kishim një sistem aplikacionesh dhe lojërash në Android, kur të zhvendoseshim në Apple, do të duhet të paguanim përsëri për të njëjtën gjë që tashmë kishim, paguaj dy here për të njëjtën ..

Profesori i Ekonomisë së Teknologjisë në Stanford Susan athey mbështeti argumentin e mësipërm dhe shtoi më tej se pretendimi i Apple se një App Store i drejtuar nga një prodhues nuk është i vërtetë e nevojshme për të siguruar sigurinë:

Apple e ekzagjeron përfitimet e sigurisë së modelit të tij të centralizuar të App Store në mënyrë të konsiderueshme. Apple është i justifikuar në shqetësimin për sigurinë e përdoruesve të saj. Garancitë e sigurisë së një iPhone zbatohen kryesisht nga sistemi operativ. Jo për shkak të Apple App Store dhe procesit shoqërues të rishikimit.

Logjikisht ata janë ekspertë të punësuar nga Epic Games dhe gjithçka do të zgjidhet në gjykim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.