Lojërat më të mira të kuizit për iPhone

Mijëra e mijëra lojëra janë në dispozicion në App Store dhe midis të gjithë atyre, lojëra vogëlsirash Ata tashmë janë një klasik që bëri hapin nga tabela në tastierë dhe nga tastiera te pajisjet mobile. Sot ne ju sjellim një përzgjedhje të lojërat më të mira të vogëlsirave për iPhone, disa prej tyre janë krejtësisht të reja. Le të shkojmë atje.

Permet

Zhvilluar nga TripleFunPermüt është një lojë e re e vogëlsirave bazuar në diçka aq të thjeshtë sa porositja e kartave para se të mbarojë koha. Ka, sigurisht, nxitje për të qenë në gjendje të sfidoni miqtë tuaj në Facebook ose të luani lojëra ndërkombëtare me përdoruesit që nuk i njihni: porositni ngjarje historike, njerëz të famshëm sipas datës së tyre të lindjes, seri televizive sipas vitit të tyre të transmetimit, etj në

Kjo lojë quiz është në modalitet fremium domethënë, mund ta shkarkoni dhe të luani falas megjithëse ka një kufi të përditshëm të lojës që, sinqerisht, nuk jam munduar ta llogaris. Nëse nuk jeni një nga ata që janë kapur në majë, nuk do të duhet të shpenzoni një euro edhe pse e vërteta është se ajo fiksohet.

Permüt - një lojë e re kuizi për ta shijuar me miqtë tuaj (lidhja AppStore)
Permüt - një lojë e re e vogëlsira për ta shijuar me miqtë tuajfalas

Kuiz Movie - 4 imazhe një film

Pak më shumë duhet të shënohet pasi të lexoni titullin e kësaj loje. Quiz Movie është një lojë e shkëlqyeshme quiz film, megjithëse në këtë rast pyetja e vetme që lind është të mendosh titullin e filmit nga katër të dhëna në formën e imazheve. Projektuar posaçërisht për më shumë cinephiles.

Kuizi i Filmit - 4 imazhe 1 film (Lidhja e AppStore)
Kuizi i Filmit - 4 imazhe 1 filmfalas

QuizUp

QuizUp është një nga lojërat kuiz për iPhone që më pëlqen më shumë. Isshtë një lojë pyetjesh që përfshin më shumë se njëqind tema (kinema, televizion, kulturë e përgjithshme, sport, histori ... dhe të tjera shumë më të veçanta si The Simpsons) në grupe prej 7 pyetjesh. Në secilën nga këto raunde pyetjesh do të përballeni me një përdorues të ndryshëm nga kudo në botë ndaj të cilit, nëse humbni, do të jeni në gjendje të kërkoni një revansh.

Është një Grup pyetjesh dhe përgjigjesh  me të vërtetë problematike, të mira, cilësore dhe falas njëqind për qind, pa blerje brenda aplikacionit. Beenshtë votuar si loja më e mirë e vogëlsirave në 105 vende dhe tashmë ka më shumë se 16 milion përdorues të shpërndarë praktikisht në të gjithë planetin.

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Ndjekje e parëndësishme

Dhe ne nuk mund ta përfundonim këtë përzgjedhje modeste të lojërat më të mira të vogëlsirave për të mos përmendur më të famshmet dhe më të njohurat e këtij lloji të lojës, Ndjekje e parëndësishme. Krijuar nga Electronic Arts (EA), versioni iPhone i këtij klasiku është pikërisht mënyra se si e mbani mend nëse jeni tashmë një moshë e caktuar dhe keni luajtur si fëmijë me miqtë ose familjen tuaj: 6 këngë dhe plotësoni djathrat e vegjël.

Por gjithashtu përfshin karakteristika të reja, si mund të ishte ndryshe, midis të cilave spikat mundësia e krijimit të një profili të personalizuar, kufizimi i kohës së përgjigjes ose krijimi i kufijve të vështirësisë.

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Dhe këtu kemi ardhur. Shpresoj te te pelqejne keto lojëra trivia për iPhone Dhe, mbi të gjitha, që ndani mendimet tuaja në komente ose në një tjetër me të cilën jeni shumë i lidhur. Dhe nëse ju pëlqejnë lojërat, mos harroni 10 lojërat më të mira për iPhone.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.