Loja popullore DiRT 4 po vjen në Mac në 2019

Dirt 4

Siç e dini tashmë, Mac-et nuk janë saktësisht pajisjet më të mira për t'i kushtuar botës së lojrave. Por, përkundër kësaj, ka disa, dhe me sa duket herë pas here shfaqen versione të adaptuara në këtë sistem operativ të disa që ishin krijuar fillimisht për kompjuterat Windows.

Shtë rasti i DiRT 4, loja popullore e garave që ka njoftuar zyrtarisht se, gjatë gjithë vitit të ardhshëm 2019, ai zyrtarisht do të mbërrijë i adaptuar për macOS, në mënyrë që të arrijë numrin më të madh të përdoruesve sa më shumë që të jetë e mundur, diçka që është më interesante për përdoruesit që duan të luajnë në Mac.

DiRT 4 po vjen zyrtarisht në macOS më shpejt sesa më vonë

Siç e përmendëm, përkundër faktit që fillimisht DiRT 4 u krijua vetëm me mbështetje për kompjuterët me sistemin operativ Windows, kohët e fundit përmes një njoftim për shtyp, nga ekipi Feral Interactive, kompania që do të jetë përgjegjëse për zhvillimin e lojës për sistemet e reja operative, ka njoftuar ardhjen e DiRT 4 si për macOS ashtu edhe për Linux.

Me sa duket, kjo mbërritje në sistemet e reja operative Do të prodhohej zyrtarisht në vitin e ardhshëm 2019, megjithëse është e vërtetë që ata nuk kanë sqaruar se kur do të ndodhë saktësisht kjo, por pritet që nëse ata tashmë e kanë njoftuar atë ata janë tashmë në proces të krijimit, kështu që ka shumë të ngjarë të jetë në fillim të vitit, edhe pse kjo është diçka që ende nuk është parë zyrtarisht.

Nga ana tjetër, nga ekipi i Feral Interactive ata gjithashtu kanë dashur të shpjegojnë pak se për çfarë bëhet fjalë kjo lojë, për të cilën Ata e kanë shpjeguar temën e tyre në një paragraf të vetëm dhe kanë nxjerrë një rimorkio të vogël të asaj që do të shohim në Linux dhe Mac:

DiRT 4 ju vë pas timonit të makinerive më të fuqishme të krijuara ndonjëherë për të marrë mjediset dhe qarqet më të vështira në botë në gara, mitingje dhe gara me tokë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.