Loja Titanfall mund të vijë në OS X në të ardhmen

titan-1

Duket si kjo lojë e re që sapo është lëshuar për platformat PC-Windows, Xbox One dhe Xbox 360 përfundimisht do të arrinte përdoruesit e Mac. Në fillim gjithçka është në ajër, mundësia që përdoruesit e OS X të shijojnë këtë lojë në Mac vjen pas kontakteve të para të bashkë-themeluesit të Vince Zampella të Respawn Entertainment, e cila është firma prapa Titanfall, me distributorin kryesor të lojërave Mac, Aspyr Media.

Negociatat pritet të vazhdojnë të avancojnë pasi ato janë vetëm kontaktet e para, por këto mund të kenë rezultate të mira për maket më të gjalla që do të merrnin në të ardhmen kjo lojë spektakolare Nuk do të jetë në dispozicion për Sony të fuqishëm dhe PlayStation 4 të tij, as për përdoruesit e Nintendo Wii.

Pa dyshim që unë personalisht besoj se kjo ekskluzivitet mund të jetë një shpatë me dy presa, por në ditët e sotme disa kompani e bëjnë atë me lojërat e tyre dhe ata do të dinë pse meqenëse mendoj se do të ishte interesante të mbuloheshin të gjitha platformat e mundshme, apo jo? Por hej, gjëja e rëndësishme tani është që kontaktet e para të Repawn Entertainment me Aspyr Media për të transmetuar lojën në Mac kanë filluar tashmë, do të jetë një gjë tjetër nëse avancojnë ose jo. Aspyr Media është shpërndarësi i titujve për Mac të tillë si Civilization V ose saga spektakolare Call of Duty, kështu që supozojmë se nuk ka asnjë mundësi më të mirë sot për ta sjellë këtë revole në Mac.

Ne do të duhet të ndjekim lajmet që dalin nga afër dhe të presim lëvizjet e të dy kompanive, por mund të ndodhë që një ditë të shpallim mbërritjen e kësaj loje spektakolare në blog. Pak nga pak dhe me kalimin e kohës, më shumë lojtarë të përdoruesve të Mac marrin tituj të rinj për të kaluar një kohë të mirë, vetëm një javë më parë pamë mbërritjen e F1 2013: Botim Klasik y pak nga pak lista e atyre në dispozicion po rritet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Marco dijo

    Iluzionet gjithashtu jetojnë. Nëse dëshironi të luani lojën e vitit ose keni një copë kastravec me Windows ose blini një Xbox One dhe e luani, sepse ka më shumë të ngjarë që para se të dalë në ndonjë platformë tjetër Microsoft do të blejë studion Respawn Entartaiment dhe shpërndajnë lojërat e saj direkt vetëm në platformat e tyre, shihet se ata tashmë janë në negociata për këtë qëllim. Microsoft ka gjetur patë që lëshon vezët e arta siç ndodhi me Halo ose Gears of Wars dhe nuk mendoj se do ta lërë të shpëtojë.