Lojtarët më të mirë të videos për iPad-in tonë

Un iPad Mund të përdoret për gjëra të pafundme, por një nga më të dobishmet është ta përdorim atë si një qendër multimediale, në mënyrë që të mund të shikojmë videot ose filmat tanë kudo që të shkojmë, ose në shtëpi për të gjallëruar ndonjë detyrë ose kur shkojmë në një udhëtim Sot ne paraqesim një seri aplikacionesh për të menaxhuar dhe shikuar përmbajtjen tuaj multimediale.

Lojtar i lojërave

Luajtës

Ai vjen në dy formate, versioni Lite, disi i reduktuar në opsione, por falas, dhe versioni HD, i cili është versioni i plotë dhe ka një çmim prej 4,49 €. Shtë një lojtar i mirë që është i aftë të luajë shumë lloje të formateve (XVID / DIVX, AVI, WMV, H264, MP3, WAV…) Edhe video edhe audio, gjithashtu mbështet ngarkimin e titrave dhe transferimi bëhet përmes iTunes në një mënyrë të thjeshtë. Shtë një lojtar i mirë që e bën mirë punën e tij.

OPlayer HD - video player (lidhja e AppStore)
OPlayer HD - riprodhues video4,99 €

Mbush 2

Mbush 2

Shtë një lojtar me një estetikë mjaft të thjeshtë dhe të rregullt, por me një numër të madh opsionesh, përveç që është falas. Optimshtë optimizuar për iOS 7 dhe një nga funksionet që bie më shumë në sy është se është në gjendje të shkarkojë meta të dhënat e videove që ne i shtojmë asaj dhe i tregon ato me kopertinat dhe përmbledhjet e tyre përkatëse. Luan rreth 15 formate video, 5 audio dhe 9 nëntituj të tjerë dhe ka aftësinë për të shtuar video nga Dropbox ose nga emaili dhe riprodhoni ato me një cilësi të imazhit të 1080p. Ne kemi mundësinë e azhurnimit të tij në versionin PRO, i cili na jep mundësinë e luajtjes së përmbajtjes sonë përmes transmetimit nga Mac ose PS3, përveç që është i pajtueshëm me AirPlay y Apple TV. Një lojtar i shkëlqyeshëm falas.

AVPlayer

AvPlayer

Një tjetër aplikacion që mund ta gjejmë në një version falas ose me pagesë (2,69 €), me ndryshimin pasues të opsioneve. Ky ishte fituesi i shkëlqyeshëm i tërheqjes së VLC nga App Store dhe jo rastësisht, pasi është një lojtar i shkëlqyeshëm multimedial mjaft i përqendruar në përvojën e përdoruesit. Luaj një numër të pafund të formateve video pa ndonjë problem edhe në FullHD, ne mund të sinkronizojmë skedarët tanë përmes iTunes ose përmes wifi dhe opsionet kur shikoni videon janë shumë interesante. Ju mund të ndërveproni me videon duke përdorur gjeste me prekje pasi ajo ka një numër të madh gjestesh për të ndryshuar, për shembull, shpejtësinë e videos ose formatin e ekranit dhe madje na lejon të modifikojmë gjestet tona. Një lojtar shumë i mirë, nga i cili edhe versioni i tij i paguar është shumë tërheqës.

[appm407976815]

VLC

IPad VLC Player

Dhe kemi ardhur tek ai që, për mua, është mbreti i kësaj kategorie. Ai shkoi nga zëvendësimi i shumë të tjerëve në PC dhe bëri hapin në platformat mobile, është e vërtetë që me disa probleme në programimin e saj në fillim, por u riprogramua dhe është rishfaqur me forcë të madhe që nga rishfaqja e tij. Luan pothuajse deri në VHS (vini re shakanë), nga të cilat mund të merrni skedarët Dropbox o DriveKa ndërfaqen më të mirë në këtë lloj aplikacioni, të pastër, të thjeshtë dhe të dobishëm, gjithashtu mund të krijoni një rrjet lokal dhe të luani streaming nga kompjuteri juaj. Ju nuk mund të kërkoni më shumë nga një aplikacion, i cili është gjithashtu plotësisht falas dhe është shumë i integruar në iO 7. Mund ta themi atë VLC është mbretëresha e multimedias.

VLC për celular (Lidhja e AppStore)
VLC për celularfalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.