Rogue Amoeba Loopback për Mac azhurnohet me shumë veçori të reja interesante

Rogue Amoeba Loopback

Shumë kohë më parë, ekipi Rogue Amoeba na befasoi me fillimin e Loopback, një program i përsosur macOS për podcast dhe të gjithë ata profesionistë të përkushtuar në temën e audios dhe që punojnë me Mac, pasi që është një mjet për të bërë konfigurime të brendshme dhe për të qenë në gjendje të regjistroni (ndër të tjera) atë që është me të vërtetë interesante, duke qenë në gjendje të luani gjëra të tjera në në të njëjtën kohë, për shembull.

Fakti është që, nëse e keni pasur tashmë këtë aplikacion në Mac tuaj, ose po mendonit ta blini në të ardhmen, ne kemi një lajm të mirë, pasi Loopback 2.0 ka mbërritur, dhe me të hapen shumë më tepër mundësi që përdoruesit e versionit të mëparshëm donin aq shumë.

Mbërrin Loopback 2.0, i aftë për të kapur audion e brendshme macOS dhe shumë më tepër

Siç e përmendëm, Loopback 2.0 tani është në dispozicion për të gjithë përdoruesit, siç kanë raportuar, dhe me të, para së gjithash, ju mund të shihni se ai ka një dizajn shumë të përmirësuar dhe shumë më të thjeshtë kur bëni shoqata audio, pasi tani ato mund të bashkohen me linja, dhe gjithashtu, në fund të secilës mundësi për të kontrolluar, shfaqet një kontroll i volumit audio, kështu që nuk keni pse ta bëni manualisht me aplikacione të tjera shtesë.

Sidoqoftë, ndoshta është një nga gjërat më interesante në lidhje me këtë version 2.0 të Loopback aftësia për të shtuar procese të brendshme macOS në të. Në këtë mënyrë, për shembull, do të jeni në gjendje të dërgoni një bisedë me të Siri, ose audio e Voiceover nëse keni nevojë për të, thjesht duke klikuar në një buton të vogël që do të gjeni dhe që është i aftë të lokalizojë praktikisht çdo gjë.

Merrni përzierjen e përsosur duke rregulluar vëllimin e burimeve individuale, në krahasim me burimet e tjera. Rregullon nivelet e audios të dërguara në pajisjet tuaja të monitorimit. Mund të kontrolloni edhe volumin që vjen nga vetë pajisja audio virtuale, duke e ulur ose ngritur atë sipas dëshirës tuaj.

Rogue Amoeba Loopback 2.0

Ndër veçoritë e tjera të reja që lidhen me aksesueshmërinë, e gjithë kjo është pika kryesore, pasi është ajo që është më e dobishme për përdoruesit mesatarë të aplikacionit. Në rast se jeni të interesuar, ju mund të merrni nga faqja juaj e internetit më shumë informacion në lidhje me Loopback, dhe nëse e keni tashmë të instaluar, nga kjo lidhje ju mund të merrni më shumë informacion dhe çmime në lidhje me azhurnimin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.