Luaj videot në YouTube gjithmonë në cilësinë më të lartë të mundshme me këtë shtesë për Safari

Diçka që gjithmonë ka qenë mjaft e bezdisshme për mua është se kur luan videot brenda YouTube, vetë luajtësi i integruar gjithmonë zgjidhte një rezolucion të ekranit më të ulët se ai i lejuar nga lidhja ime, domethënë nëse kam 100 Mb të disponueshëm për shkarkim, si është e mundur se kam zgjedhur automatikisht një rezolucion prej 720p, e cila në këtë pikë nuk është e mjaftueshme Panele rezolucioni HiDPI si MacBook Pro Retina.

Duke hetuar pak më shumë në opsionet e integruara të lojtarit, unë kam qenë në gjendje ta verifikoj atë për të zgjedhur cilësinë e riprodhimit vetëm na lejon të zgjedhim dy opsione të ndryshme, dikush del si 'Unë kam një lidhje të ngadaltë. Asnjëherë mos luani video me cilësi të lartë "dhe tjetra është" Gjithmonë zgjidhni cilësinë më të mirë për lidhjen time dhe madhësinë e luajtësit ". Kjo do të thotë që nëse videoja nuk riprodhohet në ekran të plotë, ne nuk mund të marrim cilësinë më të mirë ... deri tani.

YouTube-me cilësi të HD-safari-play-1

Bota e shtojcave ose shtesave brenda shfletuesve dhe shumë aplikacioneve të tjera na bën shtoni funksionalitet shtesë këtyre aplikacioneve për të marrë opsione që nuk ishin zbatuar si parazgjedhje më parë, ky është rasti i plug-in që ju sjell sot, quhet cilësi HD për YouTube 0.1.5 dhe qëllimi i tij i vetëm është që ne gjithmonë të shohim ndonjë video në YouTube në cilësinë më të lartë të mundshme edhe nëse nuk po luan në ekran të plotë.

YouTube-me cilësi të HD-safari-play-2

Mënyra për ta instaluar është shumë e thjeshtë, ne thjesht duhet të shkojmë në menunë Safari dhe të klikojmë në Safari Extensions, automatikisht do të na çojë te faqja ku mund të shkarkojmë shtojcat e pajtueshme me shfletuesin tonë, në shiritin e kërkimit që shfaqet do të hyjmë në YouTube dhe midis rezultateve do të gjejmë këtë shtojcë, kur ta kemi të vendosur do të klikojmë tek Install tani dhe do të aktivizohet. Nëse duam ta eleminojmë do të duhet të futemi në Safari Preferences shkoni në skedën extensions dhe klikoni në çinstalim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.