Star Wars: The Force Awakens Tani e disponueshme në iTunes

yjet-luftërat-forca-zgjohen

Suksesi i fundit i madh i Hollywood, ka mbërritur në kinemanë e Disney, pasi bleu të drejtat për George Lucas. Star Wars: The Force Awakens është bërë një nga filmat që më shpejt ka thyer një numër të madh të rekordeve të mëparshme por deri më sot, katër muaj pas premierës së tij, ajo ende nuk ka arritur të mposhtë boksinën Avatar.

Veterani JJ Abrams ishte regjisori që Disney porositi këtë film të fundit, për të cilin ai ishte gjithashtu përgjegjës për drejtimin dhe prodhimin e tij, ai ishte gjithashtu skenaristi. Siç kishim raportuar më parë, që nga dje filmi tani është në dispozicion për blerje përmes iTunes, në cilësi HD për 13,99 euro ose në cilësi SD për 11,99 euro.

yjet-luftërat-forca-zgjohen

Por nëse në vend që ta blini dëshironi ta merrni me qira, do të duhet të prisni deri më 20 Prill, datën në të cilën do të mbërrijë në iTunes në formatin e qirasë. Ajo që ne nuk e dimë është nëse ky opsion komercial do t'i japë qasje numrit të madh të shtesave që përfshin blerja e filmit.

Përkundër asaj që ishte përfolur, më në fund versioni HD i disponueshëm në iTunes na lejon të kemi qasje në përmbajtjen shtesë të filmit si në versionin Blu-Ray dhe DVD. Falë shtesave të mundshme në lidhje me filmin, ne do të jemi në gjendje të zbulojmë historinë e plotë prapa xhirimeve të filmit, përmes sekuencave të hollësishme dhe intervistave ekskluzive me aktorët dhe regjisorin e filmit JH Abrams.

Në një tjetër dokumentar të titulluar Zgjimi i Historisë: Leximi i Shkrimit, ne mund të shohim përshtypjet e para të protagonistëve ditën kur ata lexuan për herë të parë skenarin e filmit. Por ne gjithashtu mund të përdorim dokumentarë të tjerë me titull Krijesa të reja, Ndërtesa BB-8, Projekti i një beteje së bashku me mijëra skena të fshira dhe shumë më tepër.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.