Lyn, një shikues i imazhit i lehtë dhe i thjeshtë

Unë vazhdoj të insistoj që tendenca e çdo aplikacioni Mac OS X sot është të gjejmë veten me fjalët i lehtë dhe i shpejtë një herë po dhe herën tjetër gjithashtu, diçka që nuk më shqetëson aspak. Optimizimi i kodit ishte gjithmonë një gjë e mirë.

Lyn ka këto karakteristika interesante:

 • Ju lejon të ngarkoni imazhe praktikisht të çdo madhësie.
 • Multithreading për të përfituar nga CPU multi-core.
 • Në përputhje me HDR.
 • Ju lejon të modifikoni dhe shikoni të dhënat EXIF.
 • Mbështetje për Apple Remote.
 • Shikoni diapozitivët në ekran të plotë.

Synimi i këtij aplikacioni është i qartë: njerëzit të cilët nuk kanë mundësi të shikojnë paraprakisht, por nuk duan të shkojnë në iPhoto.

Për momentin është falas, por kur të dalë nga beta publik do të paguhet.

Lidhja | Lyn


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.