Më 23 shtator dyqani online hapet zyrtarisht në Indi

Apple Store në internet India

Apple njoftoi disa orë më parë se do të hapë dyqanin zyrtar në internet më 23 shtator në Indica. Ju mund të mendoni se Apple tashmë shet produktet e saj në vend dhe po, ajo i shet ato, por për blerje në internet Availableshtë në dispozicion vetëm përmes faqeve të internetit të tilla si Amazon ose Flipkart. 

Një treg i madh me një numër njerëzish të gatshëm të blejnë produkte nga firma shumë më të mëdha se sa imagjinoni, kështu që duke pasur një dyqan tuaj online atje ne imagjinojmë se është një lajm shumë i mirë për kompaninë pas viteve të negociatave me autoritetet e vendit.

Vetë CEO i Apple Tim Cook, ishte përgjegjës për botimin e lajmeve në rrjetin social Twitter me lidhjen direkte të njoftimit për shtyp në të cilën Apple shpjegon detajet në lidhje me fillimin e shitjeve në dyqanin zyrtar në vend:

Ne gjithashtu shohim se ka një deklaratë tjetër nga Deirdre O'Brien, nënkryetari i vjetër i personelit dhe dyqaneve të Apple në të cilën ajo është krenare që mund të ofrojë produktet e saj direkt nga faqja zyrtare e Apple në vend:

Ne jemi krenarë që zgjerohemi në Indi dhe duam të bëjmë gjithçka që mundemi për të mbështetur klientët tanë dhe komunitetet e tyre. Ne e dimë që përdoruesit tanë mbështeten në teknologji për të qëndruar të lidhur, për tu marrë me mësim dhe për të shfrytëzuar krijimtarinë e tyre dhe duke sjellë Apple Store online në Indi, ne po ju ofrojmë klientëve tanë më të mirën e Apple në këtë kohë të rëndësishme.

Duke filluar nga tetori i ardhshëm, Apple do të nisë gjithashtu Sot në sesionet e saj të Apple në Indi dhe cikli do të mbyllet me hapjen e dyqani i parë zyrtar në Mumbai vitin e ardhshëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.