Më shumë se gjysma e dyqaneve të Apple në Kinë janë tashmë të hapura

Apple Kinë

Dhe është që pak nga pak gjithçka duket se po qetësohet pas disa ditësh me probleme të rënda dhe shumë pasiguri në lidhje me ky Covid-19. Nuk është se shpërthimi i virusit kontrollohet përfundimisht, por që dyqanet e ndërmarrjes Cupertino dhe bizneset e tjera të vendit po kthehen në normalitet është e mirë për të gjithë.

Në çdo rast, tani më shumë se gjysma e dyqaneve që Apple ka në vend janë të hapura, sipas Bloomberg. Shumica e dyqaneve të Apple në Kinë janë mbyllur javët e fundit për shkak të koronavirusit dhe tani duket se ato po hapen me orë të reduktuara.

Mund të themi se shumica e dyqaneve po kthehen në normalitet, edhe pse është e vërtetë që jo të gjitha janë të hapura. Shitjet e produkteve të Apple në vend do të vuajnë shumë pas këtyre ditëve të mbyllura dhe prodhimi është ende i drejtë për një kompani që duhet të ketë shumë stok të produkteve, por kjo është një shkak i forcës madhore dhe njerëzit janë të parët.

L të dhëna të siguruara nga një shënim kërkimor i UBS-së i cili përfshin të dhëna zyrtare kineze sugjeron që shitjet e iphone kanë rënë 28 përqind krahasuar me muajin e kaluar dhe kjo mund të jetë e njëjtë në pjesën tjetër të pajisjeve të Apple si iPad, AirPods dhe madje Macs, Mac që ishin prekur tashmë nga një rënie e shitjeve dhe që pas gjithë këtij problemi është e mundur që ata të bien pak më shumë. Sipas raportit tjetër të Bloomberg të lëshuar disa ditë më parë, shitjet e Apple filluan të bien në janar ndërsa virusi koronavirus u përhap dhe mbylljet e dyqaneve të firmës u tërhoqën.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.