Më shumë thashetheme në lidhje me syzet AR të Apple, bardh e zi, për vitin 2021 dhe duke filluar nga 999 dollarë

Duket se nuk ka pushim në thashetheme dhe ai që u shfaq dje në një llogari të rrjetit social Twitter është ai i LeaksApplePro. Në këtë cicërimë thuhet se firma Cupertino po punon në gota VR (Realiteti Virtual) megjithëse imagjinojmë se ato nënkuptojnë AR (Realiteti i Zgjeruar), në të cilën gjoja do të shohim në dy ngjyra një të bardhë dhe tjetrën të zezë, e cila do të ishte gati për tu prezantuar në WWDC të vitit të ardhshëm dhe se ata gjithashtu do të shtojnë një ekran mini-LED.

Gjëja e rëndësishme në këtë është që syzet e supozuara VR do të ishin të ngjashme me ato të Oculus dhe do të shtonin dy kontrolle (gjithmonë sipas thashethemeve) kështu që ato mund të ishin plotësisht të përshtatshme për t'u zbatuar në lojëra. Ky është cicërima nga Llogaria e LeaksApplePro në të cilat shpjegohen disa detaje të mundshme të këtyre syzeve Apple:

Në të vërtetë, na duket e çuditshme që ato u referohen syzeve të realitetit virtual kur shohim që më shpesh flasim për syzet e realitetit të shtuar. Disa nuk janë të njëjtë me të tjerët, Edhe pse është e vërtetë që në Cupertino ata mund të punojnë në të dy modelet, kështu që ne do të duhet të mbajmë një vështrim se si përparon kjo thashethem dhe nëse më në fund kemi një produkt si ky në Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.