Na vjen keq për Apple: Disney + parashikon premierën e saj në Evropë

Disney +

Ne kemi botuar lajme në lidhje me Premiera të shumta që vijnë në platformën e sapohapur Apple TV + Video. Ai filloi udhëtimin e tij në fillim të nëntorit, me kimerën e ofrimit të shikuesit vetëm përmbajtje të prodhuar nga e njëjta kompani.

Dhe unë them kimera sepse është shumë e vështirë të përpiqesh të fitosh një terren në tregun konkurrues për platformat video-on-demand. Dhe akoma më e vështirë, nëse keni ndërmend ta bëni atë vetëm me prodhimet tuaja. Sot mësuam se platforma e re Disney + do të mbërrijë në Evropë më herët sesa pritej. Një tjetër pengesë për ngritjen e Apple TV +.

Apple TV + ka filluar që nga fillimi i tij në fillim të nëntorit pa konkurrencë nga Disney + në Evropë. Sot ata të Micky Mouse kanë njoftuar se avancojnë datën e tyre të lëshimit në kontinentin e vjetër dhe do të zgjerohet në vende të ndryshme evropiane përpara afatit.

Disney + ka nisur një fillim spektakolar në Shtetet e Bashkuara, duke mbledhur pothuajse 100 milion pajtime gjatë dy muajve të parë të jetës. Vetëm aplikacioni i tij celular është shkarkuar më shumë se 41 milion herë.

Ky sukses spektakolar ka shumë të ngjarë të jetë i ngjashëm kur të hapet në Evropë. Do të jetë një pengesë e rëndë për konkurrentët e saj, veçanërisht për Apple, në kohën e fillimit të platformës së saj të re video, me katalogun e saj shumë të kufizuar të produkteve.

Disney + prezantim

Apple nuk ka zbuluar se sa njerëz në të vërtetë përdorin Apple TV +. Rezultatet me siguri nuk duhet të jenë siç pritej. Dhe nga ata që e përdorin atë, sa përqind paguajnë tarifën mujore dhe sa po shijojnë programet e tyre duke përfituar nga promovimi falas i vitit, siç është rasti im.

Disney konfirmoi sot se premiera e Disney + do të jetë më 24 Mars, një javë më herët sesa ishte planifikuar fillimisht. Dhe do të vijë me çmime shumë konkurruese, dhe një katalog spektakolar.

Abonimi mujor në Spanjë do të kushtojë 6,99 Euro dhe ai vjetor 69,99 Euro. Mund të shikohet në katër pajisje njëkohësisht. E lë atje. Në rregull, është disi më e shtrenjtë se Apple TV + (në teori, pa ndarë llogarinë), por nuk ka asnjë ngjyrë për nga përmbajtja.

Apple TV + ka vetëm përmbajtjen e vet, me vullnetin e tij të lirë, ende shumë i pakët në fillimet e tij. Disney zbarkon nga dita e parë me të gjithë katalogun e vet, plus ato të Pixar, Marvel, Star Wars dhe National Geographic. Nuk ka ngjyrë.

Suksesi i Disney + është më se i sigurt. Unë e kam provën këtu në shtëpi. Kur debutova për iMac në Krishtlindje, mora promovimin falas të Apple TV + të vitit. Unë i thashë familjes time (ata nuk ishin në dijeni të ekzistencës së platformës së lëshuar në nëntor), dhe ne kemi parë tre seri. Nga ana tjetër, fëmijët tashmë më kanë pyetur disa herë kur Disney + hapet, dhe pesë minuta më parë, ata sapo shënuan 24 Mars në kalendarin e kuzhinës.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Miguel dijo

  “Sot mësuam se platforma e re Disney + do të mbërrijë në Evropë para afatit. Një tjetër pengesë për fillimin e Apple TV +. "

  Me siguri avansi i… një jave !!! në një pjesë të vogël të vendeve evropiane ka vendosur të gjitha alarmet në Apple. 😀

 2.   John dijo

  100 milion pajtimtarë? Vërtet? Le të shohim nëse ndalojmë së lexuari mediat tabloide dhe lexojmë informacione reale. Kjo është shifra që Disney + dëshiron të ketë për dy ose tre vjet më shpejt.
  Po ashtu, a është atje i gjithë katalogu i Disney-t? I gjithë katalogu juaj?
  Kryefjala ... A mendoni vërtet se Apple interesohet për Disney?

  Ju keni qenë rehat pasi keni shkruar kaq shumë marrëzi dhe gënjeshtra.