IPhone 7 i ri tashmë është në rrugën e tij nga Kina

IPhone7 Top arrin

Ai ende nuk është prezantuar, por siç është zakon në këto fjalime masive që Apple ofron të paktën 2 herë në vit, iPhone 7 është tashmë në rrugën e tij. Megjithatë, nuk do të jetë në duart e klientëve deri të Premten, 16 Shtator.

Në fakt, një raport i ri siguron që nga e hëna e kësaj jave të kaluar, gjithsej 371.000 njësi të iPhone të gjeneratës tjetër Ata tashmë janë transportuar nga Foxconn përmes doganave në provincën Henan, Kinë. Terminale me destinacione të ndryshme, siç thuhet në këtë raport: në SH.B.A., MB, Hollandë dhe Itali.

Grupi i parë prej 84.700 njësive të iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus të ri ata kaluan testet përfundimtare të dizajnit më 2 shtator. Që atëherë, zyrtarët e doganave në Zhengzhou kanë rritur bashkëpunimin me Foxconn dhe kompani të tjera në mënyrë që të zvogëlojnë kohën e logjistikës.

Ndërsa këta numra duken - dhe janë - të një madhësie të madhe, ata janë ende një pjesë e numrave që Apple është mësuar. Dërgesat e iPhone 6S, tashmë një vit më parë, arritën rreth 30 milion njësi në muaj në gjysmën e dytë të vitit 2015. Përveç kësaj, IPhone 6S dhe 6S Plus shitën një set rekord prej 13 milion njësish gjatë fundjavës së parë në shitje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Juan Jose Burciaga dijo

    Krahasimi i iPhone 7 të ri pa pritur për përvojat e përdoruesit është një gabim, si dhe instalimi i iOS të ri pa pritur për komente është gjithashtu një gabim i provuar mirë. le të mos hamë dëshira ose të jemi të gatshëm të paguajmë koston e mos pritjes. NUK dua që dikush të gabojë, thjesht po them që nuk është ide e keqe të presim pak ose patjetër të vazhdojmë me njësinë që kemi derisa të mos kemi zgjidhje tjetër përveçse ta ndryshojmë atë.