Lenovo udhëheq mënyrën e karikimit të Apple Magic Mouse

Miu Lenovo Go

Sa më pëlqen Miu Magjik i Apple, nuk është e mundur të kuptoj se si ata kishin "idenë e shkëlqyer" të vendosjes së porta e karikimit në pjesën e poshtme të miut duke e lënë periferinë plotësisht të padobishme kur po karikohet.

Në këtë kuptim duhet të themi se ndryshimi i Apple në këtë Mouse Magic ndodhi në kohën kur ata donin të shtonin një bateri të rimbushshme për të zëvendësuar bateritë tipike. Kjo është diçka që mund të ishte korrigjuar për një kohë të gjatë por Ne nuk kemi parë ndonjë ndryshim në metodën e karikimit dhe as në vendndodhjen e kësaj porte.

Lenovo prezanton një mi pa tel me karikim wireless

Dhe është se nuk duket aq e komplikuar të shtosh garën me tela në periferitë e jashtme siç kemi parë ose po shohim me markat e tjera. Tani Lenovo sapo prezantoi Lenovo GO, një mi me karikim pa tel dhe është plotësisht pa tel.

Përveç kësaj, ky mi i ri Lenovo lejon ose më saktë është i pajtueshëm me karikimin Qi, kështu që çdo bazë e karikimit është e përputhshme. Dhe të gjithë e dimë se ka vërtet doke të karikimit si mat, kështu që ne do të karikonim miun ndërkohë që po e përdorim. Por në këtë rast Lenovo shton gjithashtu një lloj "baterie të jashtme" me të cilën unë mund të shkarkoj Miun tuaj dhe pajisjet e tjera periferike falë portave USB C që përfshin.

Ne ende nuk e kuptojmë se si Apple në gjeneratën e re të iMac nuk shtoi ose modifikoi portën e karikimit në Mouse Magjike (plus shtimi i atyre ngjyrave të bukura) për të lejuar karikimin ndërsa e keni veshur. Nëse nuk doni të shtoni karikim pa tel të paktën modifikoni vendndodhjen e portës në mënyrë që përdoruesit të mund ta karikojnë atë ndërsa e përdorin atë ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.