Mësoni se si të rrokullisni përsëri ridizajnimin e Safari në macOS Monterey beta 3

Nëse jeni një nga ata që po testojnë sistemin operativ macOS Monterey duhet ta dini se shumë përdorues janë ankuar për ridizenjimin e Safari. Ata nuk mësohen, por duhet të dini gjithashtu që është e mundur ta ktheni këtë proces dhe të ktheheni në konfigurimin para kësaj beteje të re Monterey. Për këtë do të shohim këtë udhëzim të vogël dhe të thjeshtë. Por vetëm nëse doni të hiqni cilësimet e Safari në mënyrën Monterey.

Me macOS Monterey beta 3, kompania edhe një herë ridizenjoi shiritin e ri të Safari. Nëse nuk ju pëlqen si duket, mund të ktheheni në formën e mëparshme që ishte e pranishme në versionet e para dhe të dytë beta të macOS Monterey. Pamja e re e Safari po shkakton shumë diskutime në internet. Ndërsa me iOS 15 beta 3 ndryshimet ishin më delikate, me macOS Monterey beta 3 Safari duket me të vërtetë ndryshe përsëri. Kjo do të thotë se ka shumë njerëz që nuk e duan këtë mënyrë të re.

Me shirita të veçantë skedash, tani mund të shohim, për shembull, pothuajse të gjithë mbajtësit e qerpikëve tuaj. Ndërsa rikuperimi i butonit të rimbushjes është sigurisht një prekje e bukur nga Apple, është gjithashtu e mundur të ktheheni në pamjen e vjetër, ku të gjitha skedat duken më të kombinuara. Për të ndryshuar ridizajnimin e Safari në macOS Monterey beta 3, thjesht ndiqni këto hapa të thjeshtë:

Me Safari të hapur, ne zgjedhim: «Shih» në këndin e sipërm të majtë. Tani duhet ta çaktivizojmë opsionin "Shfaq shiritin e veçuar të skedave". Aq e lehtë sa kjo. Nuk ka asgjë tjetër për të bërë. Tani Safari duket si dy versionet e para beta të macOS Monterey, por me shtimin e butonit Reload përsëri.
Një nga gjërat që na mungon për momentin, të paktën për momentin është se macOS Monterey beta 3 akoma nuk e mbështet funksionin e kontrollit universal të shumëpritur. Me të ne mund të lëvizim pa probleme midis trackpad dhe tastierës midis Mac dhe iPads.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.