Mac me Monterey dhe shumë më tepër. Më e mira e javës jam nga Mac

Unë jam nga mac

Sigurisht që kjo javë po qëndron jashtë vendit WWDC e kësaj të hëne të kaluar, 7 qershor. Ka shumë lajme në lidhje me këto konferenca dhe Keynote fillestare që filloi të hënën e kaluar, tani ne fillojmë një javë të re, por jo më parë pa menduar për një përmbledhje të pikave kryesore në Unë jam nga Mac. Lajmet e Apple nuk ndalen dhe shkoni më tej Përtej konferencës së zhvilluesve, ne kemi pasur një javë mjaft të ngarkuar me lajme interesante, disa rrjedhje dhe mbi të gjitha shumë lajme në lidhje me nënshkrimin e Cupertino.

Lajmi i parë që duam të nxjerrim në pah këtë javë dhe padyshim që lidhet me konferencën e së hënës është ai që tregon kompjutera që do të mbështesin sistemin operativ macOS Monterrey. Nuk ka shumë ndryshime në krahasim me versionin Big Sur por si gjithmonë rekomandimi është që nëse mundeni, azhurnoni. 

Një tjetër detaj i rëndësishëm në versionet e reja të lansuar nga Apple ose më mirë të prezantuar këtë të hënë është shtimi i opsion me fuqi të ulët për iPad dhe Mac me sistemin e ri operativ. Në këtë kuptim ky opsion do të jetë në dispozicion për të gjitha ekipet Apple interesant sigurisht.

Mac Pro

A tha dikush se më pro ishin të vdekur? Epo, duket se kompania Cupertino po përgatit një version të ri të desktopit të saj të fuqishëm për sektorin profesional dhe në këtë rast do të shtoja një procesor Intel sipas thashethemeve.

Për të përfunduar ne ndajmë me ju lajmet e Sfida e Ditës Ndërkombëtare të Jogas. Kjo sfida që do të fillojë më 21 qershor është një nga sfidat e vendosura vit pas viti për një kohë në Apple, përdoruesit e Apple Watch që praktikojnë yoga e presin me padurim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.