Mac Mini M1 është përpara të Premtes së Zezë dhe arrin çmimin e tij të ulët të të gjitha kohërave në Amazon

Mac Mini M1

Siç e kam komentuar në titullin e këtij artikulli, Amazon ka filluar të avancojë Ofertat që planifikoni të nisni të Premten e Zezë dhe ne tashmë mund të gjejmë të parën. Konkretisht bëhet fjalë për Mac Mini M1, një model që u lançua vitin e kaluar në treg.

Mac Mini M1 është i disponueshëm në shitje në dy versione të ruajtjes, si në versionin 256 GB ashtu edhe në versionin 512 GB, të dyja me 8 GB RAM. Lloji i 256 GB është në dispozicion për 679 euro ndërsa Versionin 512 GB e gjetëm për 874 euro.

Mac mini M1 përfshin një CPU me 8 bërthama, me katër të dedikuara për performancën dhe pjesa tjetër për efiçencën e energjisë. GPU gjithashtu përfshin 8 bërthama.

Ky model na lejon lidhni deri në dy monitorë. Nëpërmjet portës Thunderbolt mund të lidhim një monitor me rezolucion maksimal 6K në 60 Hz dhe falë portës HDMI 2.0, mund të lidhim një monitor deri në 4K në 60 Hz.

Përveç dy portave USB-C Thunderbolt që gjejmë në pjesën e pasme dhe portës HDMI 2.0, gjejmë gjithashtu dy porte USB-A, një lidhje me kufje 3,5 mm dhe një port Gigabit Ethernet.

Lidhja Wi-Fi është e gjeneratës së gjashtë dhe versioni bluetooth është 5.0. Çmimi i Mac mini me procesor M1 dhe 256 GB SSD memorie është 799 euro në Apple.

Bleni Mac mini me procesor M1 me 8 GB RAM dhe 256 GB SSD për 679 euro në Amazon.

Mac Mini M1

Nëse versioni 256 GB që unë e di se ka pak hapësirë, mundeni paguani pak më shumë dhe blini modelin deri në 512 GB Ruajtja SSD. Çmimi Apple i Mac mini me M1 me 512 GB hapësirë ​​ruajtëse është 1.029 euro.

Blini Mac Mini me procesor M1 me 8 GB RAM dhe 512 GB SSD memorie në Amazon.

SHËNIM: TË DY MODELET JANË TË DISPOZIME NË KOHËN E PUBLIKIMIT TË KËTIJ ARTIKU


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)