Mac Pro do të dalë në treg

Mac Pro

Qershorin e kaluar, gjatë festimit të WWDC, siç e kishte siguruar Apple vitin e kaluar, kompania me bazë në Cupertino prezantoi zyrtarisht Mac Pro të ri, një Mac Pro që karakterizohet nga të qenit e kundërta e plotë e gjeneratës së mëparshme dhe ku modulariteti është një tipar kryesor.

Lidhur me datën e lëshimit, Apple nuk njoftoi një disponueshmëri specifike të kësaj game të re kompjuterash desktop. Sidoqoftë, duket se data e lëshimit do të ishte e afërt, sipas MacRumors. Sipas këtij mediumi, Apple ka azhurnuar programin që u ofron të gjithë teknikëve të autorizuar për të riparuar pajisjet e Apple.

Shërbim i ri për konfigurimin e Mac

Në këtë azhurnim, udhëzimet për të qenë në gjendje të vendosni Mac Pro në modalitetin DFU sipas burimit të MacRumors, i cili siguron se është 100% i besueshëm. Ky program përdoret në Mac-et e sotëm për të çiftuar përbërës të tillë si pllaka logjike me çipin e sigurisë Apple T2 pasi të ketë përfunduar riparimi.

MacRumos shprehet se ju doni të mbroni burimin tuaj dhe keni vendosur të mos ndani asnjë pamje të ekranitSidoqoftë, nëse përfshini një imazh të përgjithshëm të programit të konfigurimit Mac në artikullin tuaj. Informacioni që keni shtuar është shtesë e asaj që kjo program aktualisht ka treguar tashmë për iMac Pro, Mac Mini dhe MacBook.

Sipas të njëjtit burim, kjo lëvizje do të thotë që ndoshta Mac Pro i ri do të dalë në treg. Apple deklaroi në WWDC të fundit se ky Mac i ri për ato më ekzistues do të dilte në treg në vjeshtë, pa specifikuar një datë të caktuar.

Në vitin 2017, Apple e njohu atë virtualisht kishte braktisur klientët e tij më profesionistë dhe njoftoi se në 2018 do të niste një Mac Pro të ri, një datë që u shty deri në 2019, siç mund ta shihnim në WWDC 2019.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.