Mac Pro do të ishte një nga ekipet që do të rinovojë këtë vit

Mac Pro

Nuk ka shumë lajme për këtë ekip profesional dhe jo për rinovimin e mundshëm të tij, por ekipi i nisur në dhjetor 2019 mund të ketë një azhurnim këtë vit të rëndësishme Në këtë kuptim, Apple bëri ndryshime në Mac Pro të mëparshëm të quajtur "kosh plehrash" në mënyrë që kompjuterët të azhurnoheshin me kalimin e kohës dhe përdoruesit profesionistë të arrinin të zgjeronin përfitimet e këtyre kompjuterave pasi që në ato të mëparshmit ishte e pamundur.

Në këtë pikë duket se kompania Cupertino mund të jetë duke konsideruar lansimin e një Mac Pro të ri këtë fundvit, por nuk ka shumë indikacione për këtë. Udhëzimet për blerjen tregojnë se ne presim ose jemi të kujdesshëm kur lëshojmë veten për një Mac Pro dhe është se kanë kaluar dy vjet dhe është e mundur që Apple të vendosë për të azhurnuar këtë pajisje spektakolare dhe të fuqishme.

Në këto raste, sa herë që do të fillojmë veten për një ekip të ri të këtyre përfitimeve, duhet të kemi parasysh disa aspekte. Shtë e qartë se nëse kemi nevojë për kompjuter nuk mund të presim më për të blerë dhe duhet të zgjedhim ato aktualë, në këto raste ne gjithmonë rekomandojmë zgjedhjen e modelit më të fundit të mundshëm pasi që me siguri vijmë nga një kompjuter i vjetër dhe rinovojmë për një model të vjetër nuk do t'ia vlente. Por nëse nuk jemi në nxitim ose ekipi ynë qëndron për ca kohë, është më mirë të presim.

Ndoshta Mac Pro i ri që Apple lançon në treg ka një dizajn të ngjashëm me atë të modeleve aktuale, por përbërësit e brendshëm do të shohin ndryshime të mëdha për të siguruar risitë dhe fuqinë maksimale të mundshme. Nuk dihet për implementimin e procesorëve Apple Silicon në këto Mac Pro të ri, por nëse përfundon duke arritur do të jetë vërtet e fuqishme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)