Mac Pro me mundësi montimi të grafikës Radeon Pro W5500X

Mac Pro

Kompania Cupertino vazhdon të shtojë mundësi të personalizimit në Mac Pro të fuqishëm. Në këtë rast, ajo është një nga opsionet për të përmirësuar grafikët e kompjuterit spektakolar dhe Radeon W5500X me 8 GB GDDR6 është tani në dispozicion për cilësimet e personalizuara të përdoruesit.

Opsionet për kartat grafike janë rritur gjatë muajve në këtë ekip dhe të tjerët, ne kemi parë ardhjen e W5700X të ri me 16 GB prillin e kaluar. Në këtë rast, është një opsion tjetër i konfigurimit i disponueshëm, kështu që ata që dëshirojnë mund ta shtojnë atë tek ato cilësimet e personalizuara të Mac Pro menjëherë në kohën e blerjes.

Një çmim prej 250 euro për t’i shtuar çmimit

Modeli Radeon i shtuar në opsionet e konfigurimit bën që çmimi i pajisjeve të rritet 250 euro më shumë, kështu që modeli bazë pa ndonjë konfigurim më të Mac Pro do të ishte në 6.749 euro. Ky nuk është larg opsioni më i shtrenjtë për ekipin duke marrë parasysh se ekziston mundësia e shtimit të Dos Radeon Pro Vega II Duo me 2 module me 32 GB memorje HBM2 secili për 13.500 euro.

Në çdo rast, pajisjet nuk janë të destinuara për përdoruesit që nuk do të përdorin merrni maksimumin nga puna nga këto grafikë, procesorë dhe përbërës të tjerë të brendshëm që shtohen në Mac Pro shumë të fuqishëm. Grafika e re Radeon Pro W5500X është e aftë të mbështesë deri në katër monitorë me rezolucion 4K, një monitor 5K ose një nga monitorët spektakolar të Apple, Pro Display XDR .


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.