Mac Pro tani pranon kartat e reja grafike AMD RDNA2

Mac Pro

Opsioni i ri i konfigurimit për Apple Mac Pro që tani ofrojnë mundësinë e shtimit të një GPU të nivelit më të lartë. Në këtë rast, kompania Cupertino shtoi një seri të re të kartave grafike në opsionet e konfigurimit për kompjuterët Radeon Pro W6800X GDDR6 dhe W6900X GDDR6.

Nuk ka dyshim se fuqia e këtyre kartave grafike është e lartë dhe nëse shtojmë edhe opsionin e kartës së dyfishtë me Konfigurimi Duo mund të jemi të sigurt se GPU nuk do të dështojë. Në këtë rast kostoja është e lartë, por me siguri profesionistët vlerësojnë përfshirjen e këtyre kartave të reja si një opsion për Mac Pro -në e tyre të fuqishëm.

Ky është kapja me tabelën e konfigurimeve dhe çmimeve që mund të gjejmë tani në faqja në internet e mollës. Logjikisht me çmimin që duhet shtoni koston e vetë Mac Pro, kështu që ne po flasim për një shumë të madhe parash në këmbim të një fuqie të madhe:

Grafika Mac Pro

Të gjitha GPU -të e reja që gjejmë në këtë listë janë të bazuara tashmë në arkitekturën RDNA2 të AMD dhe janë të afta për të Funksiononi njëkohësisht deri në gjashtë ekrane 4K, tre ekrane 5K ose tre Apple Pro Display XDR. Nga vetë kompania ata shpjegojnë se këto grafika rrisin performancën deri në 23 për qind më shumë në DaVinci Resolve dhe 84 për qind në Octane X.

Pa dyshim, këto janë përbërës për Mac Pro brenda mundësive të profesionistëve dhe në asnjë rast nuk pritet që një përdorues normal (si ju ose unë) të shkojë për njërin nga këta kompjuterë me këtë lloj konfigurimi jashtëzakonisht të fuqishëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)