Mac Studio dhe SSD-ja e tij, fundi i Apple Watch Series 3 dhe shumë më tepër. Më të mirat e javës në Unë jam nga Mac

Unë jam nga mac

Mbërrijmë sërish një të diel tjetër të muajit mars dhe jemi gati ta mbyllim këtë muaj të tretë të vitit 2022 me disa lajme të rëndësishme në botën e Apple. Kjo javë ka qenë kyçe për të zbuluar disa gjëra në lidhje me kompjuterin e ri dhe spektakolar Mac Studio desktop dhe produkte të tjera të Apple, por ne nuk do të avancojmë asgjë, le të shohim disa nga lajmet më të nxehta të kësaj jave mbi Unë jam nga Mac.

Në fund të javës së kaluar pamë lajmin se kompjuteri i ri Apple Mac Studio kishte opsionin në motherboard të tij rrit kapacitetin e SSD. Kjo përfundimisht u hodh poshtë plotësisht në fund të javës me këtë lajm.

Kampi i nisjes së shfaqjes së studios

Boot Camp u përditësua këtë javë për t'u bërë i pajtueshëm me monitorët e rinj të Windows Studio Display por jo 100%. Versioni i ri 6.1.17 i bën të gjithë elementët e mundshëm teknikë të përputhshëm. Edhe pse, siç thamë, duhet të kemi parasysh se funksione të tilla si skena qendrore, audio hapësinore dhe komanda zanore "Hej, Siri" funksionojnë vetëm nëse kemi macOS.

Një thashetheme e re për Apple Watch Series 3 tregon se kjo pajisje Apple ka qenë me ne për disa vite mund të ndalojë shitjen e këtij 2022. Gjithçka e tregon këtë Kompania Cupertino do t'i japë pushim të përhershëm një prej Apple Watch më të vjetër në dyqan nga Cupertino. Për momentin nuk ka asgjë të konfirmuar, por thashethemet e tregojnë këtë.

Kuti MacBook Air

Për të përfunduar ne duam të ndajmë me ju thashethemet tjetër që po tingëllon në rrjet është se kompania Cupertino planifikon të lançojë një MacBook Air i ri 15 inç vitin e ardhshëm 2023. Edhe ky thashethem po shfaqet prej kohësh por tashmë duket se do të ishte momenti i zgjedhur nga Apple për ta bërë realitet. Do të shohim se çfarë do të ndodhë në muajt në vijim dhe do të jemi të vëmendshëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.