MacBook Pro M1 Max është konfirmuar se është më i miri për fotografët

MacBook Pro është më i miri për fotografët

Kur Mac-ët e rinj me M1 dolën në treg, fuqia që ata jepnin ishte e madhe. Në fakt, ato MacBook Pro të reja po jepnin rezultate më të mira se Mac Pro dhe sigurisht shumë më mirë se Intel më i mirë. Në atë kohë nënkuptohej se çipat e rinj M1 ishin më të mirat që mund të kishte një kompjuter. Shumë kompani filluan të përdorin këto Mac dhe rendimentet e tyre u rritën. Tani është koha për të konfirmuar një nga sektorët që kanë më shumë nevojë për energji në Mac. Fotografët. 

Kur thoni se Mac-ët e rinj me M1 janë më të mirët në rast sesionesh fotografike, nuk ka asgjë më të mirë sesa t'i mbështesni ato me prova. Nëse jeni adhurues i fotografisë, do ta dini se kamera që i paraprin këtyre fjalëve është diçka e pazakontë. Është ndoshta kamera më e mirë që mund të gjeni në dyqane. Më i miri në segmentin e tij sepse nuk është për të gjithë fotografët, larg tij. Nëse bëni fotografi komerciale ose portrete në studio apo edhe peizazhe të qeta, Faza e Parë XFIQ4 Është më i miri nga më të mirat dhe më kërkuesi.

Fotografi i lartë i CNET, Andrew Hoyle, raportoi mbi përvojën e tij duke punuar me kamerën e formatit të mesëm Faza Një e bashkangjitur në një MacBook Pro që funksionon M1 Max me memorie të unifikuar 64 GB. Mbani në mend se është një aparat fotografik i aftë për të kapur imazhe 150 MPx. Për provën, ajo që ai bëri për të rregulluar më tej testin dhe për ta bërë atë edhe më të kërkuar, ishte të kapte disa imazhe dhe më pas t'i bashkonte të gjitha në një. Kjo gjeneroi një 11 GB përfundimtar. Nuk qëndron këtu. Ai e krahasoi atë me një Mac M1 dhe me një Intel i9. Rezultatet flasin vetë:

  • MacBook Pro M1 Max 16 inç me memorie të unifikuar 64 GB (2021) 4 minuta e 36 sekonda
  • MacBook Pro M1 13 inç (2020) 6 minuta e 39 sekonda
  • MacBook Pro 9 inç Intel Core i16 (2019). Koha e 16 minuta e 36 sekonda

Nuk ka më për të thënë…


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.