MacBook Pro me mini-LED, Magic mouse Pro dhe shumë më tepër. Më e mira e javës jam nga Mac

Unë jam nga mac

Këtë javë të gjithë jemi në pritje të WWDC këtë vit dhe është pak më shumë se 48 orë larg në mënyrë që të fillojë me fjalën kryesore. Por ndërsa dita e pritur nga miliona përdorues të Apple arrin për të parë përfitimet e sistemeve të reja operative ne duhet të bëjmë një jetë normale dhe në këtë rast duhet të përmbledhim një javë më shumë disa nga lajmet më të spikatur të javës në Unë jam nga Mac.

Ne fillojmë me lajmet që i referohen MacBook Pro me ekran mini-LED. Furnizuesi i Apple Global Lighting Technologies do të fillojë dërgesat e përbërësve nga ekran mini-LED për modelet e gjeneratës së ardhshme MacBook Pro në tremujorin e tretë të vitit 2021.

Koncepti miut pro

Një tjetër nga lajmet e theksuara këtë javë është ai i a Koncepti i miut i Apple i quajtur Magic Pro. Ky koncept nuk është i vërtetë, por ofron një zgjidhje për të gjitha mangësitë që gjejmë në Apple Magic Mouse, Ne do të shohim nëse Apple merr ndonjë detaj të kësaj për Mouse-in e saj të ardhshëm.

La version i ri beta 2 i macOS Big Sur 11.5 për zhvilluesit është tani në dispozicion. Në këtë rast dhe si në versionet e mëparshme beta, kompania lëshon këtë version të përmirësuar për zhvilluesit në të cilin përqendrohet në korrigjimin dhe zgjidhjen e gabimeve.

i ri Apple MacBook Pro 16 "M2

Për të përfunduar ne ndajmë me ju lajmet e Rrjedhin modelet e reja MacBook Pro. Një bazë e të dhënave rregullatore në Kinë ka qenë pa dashje e ngarkuar me prezantimin jozyrtar të këtyre pajisjeve të reja Apple. Ne do të duhet të presim nëse është e vërtetë dhe veçanërisht momentin në të cilin ato nisen zyrtarisht shumë flasin për WWDC tjetër, do ta shohim së shpejti ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.