MacBook Pro për WWDC, macOS zyrtar Big Sur 11.4 dhe më shumë. Më e mira e javës jam nga Mac

Unë jam nga mac

Ne hyjmë në ditët e fundit të majit dhe siç e dini të gjithë 7 qershorin e ardhshëm Apple fillon me konferencën e saj për zhvilluesit një nga WWDC më të parashikuara në kohët e fundit. Në këtë konferencë thuhet se do të kemi pajisje harduerike që zakonisht është e çuditshme në këtë ngjarje, por duket se kësaj here nëse ata do të mund të paraqisnin një pajisje, kufje ose të ngjashme, do ta shohim ... Dhe tani le të lëmë mënjanë çfarë do të të ndodhë muajin tjetër dhe ne do të përqendrohemi në atë që ka ndodhur këtë javë të kaluar, një javë plot lajme të rëndësishme, azhurnime dhe më shumë.

Ne jemi kjo përmbledhje e lajmeve të javës në Soy de Mac me një thashethem që e lëmë në fillim të artikullit, ardhja e MacBook Pro me procesorin M1X për konferencën botërore të zhvilluesve që Apple ka përgatitur për 7 qershorin.

Silici i mollës

La versioni i ri i macOS Bic Sur 11.4 është lëshuar tashmë Dhe korrigjon disa gabime të rëndësishme të këtij versioni, kështu që është e nevojshme që ju të azhurnoni Mac tuaj sa më shpejt të jetë e mundur. Ky version i ri shton disa risi estetike, por një të rëndësishme që korrigjon një cenueshmëri të zbuluar.

dobësia e zbuluar në versionin e mëparshëm të macOS Big Sur është një tjetër nga lajmet e theksuar këtë javë. Kjo e metë e sigurisë tashmë është korrigjuar në versionin e ri, kështu që duam të këmbëngulim rëndësia e instalimit të azhurnimit të lëshuar nga Apple.

LeBron James rreh Studio Buds

Beats Studio Buds të rinj mund të zyrtarizohen shumë shpejt. Dhe a është kjo plak i mirë LeBron James, u shfaq në disa foto me kufje të kësaj firme që ne kujtojmë se është nën ombrellën e Apple, duke treguar se si duket ky model i ri pa tel Beats.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.