MacCleanse 3, më shumë sesa thjesht një program i rregullt pastrimi

McCleanse 3-0

A është Mac juaj shumë i ngadaltë? A nuk ju mbetet hapësirë ​​në disk? Mos u shqetësoni, sot ne ju paraqesim një tjetër nga shumë aplikacione që ekzistojnë për ta bërë Mac-in tuaj "me shkëlqim" kur bëhet fjalë për softuerin. Këtë herë i zgjedhuri quhet MacCleanse 3 dhe është shumë i plotë në të gjithë ofertën e tij, me morinë e opsioneve të ndryshme duke filluar nga një pastrim i shpejtë te ato më të përparuara si fshirja e sigurt ose gjetja e skedarëve dublikatë në Finder. Nuk është më tërheqësja ose më e bukura në nivelin e ndërfaqes pasi që nuk mund të ndryshoni stilin, ngjyrën e saj dhe nuk ka animacionet që, për shembull, ka CleanMyMac 2.

Sidoqoftë, thellë brenda tij është dukur më e plotë në pothuajse çdo mënyrë që kur integrohet opsionet gjithçka në një mjaft e rëndësishme dhe që asnjë nga të gjitha programet e pastrimit që kam përdorur nuk ka. Edhe zhvilluesit i referohen aftësisë së këtij programi për të fshirë skedarët në nivelin e departamentit amerikan të mbrojtjes, diçka që mund të jetë e vërtetë, por gjithashtu ka erë si marketing.

Në faqen e tyre të internetit ata propozojnë një shkarkim për ta provuar atë për një periudhë prej 15 ditësh dhe më pas vazhdojnë ta blejnë atë me një çmim prej 19,95 dollarësh për një përdorues të vetëm dhe Mac ose 9,95 dollarë nëse jeni student, me mundësi të tjera për institucionet arsimore ose bizneset.

Shumë opsione

Kur ekzekutoni aplikacionin, ai do të na paraqesë 4 menu të diferencuara mirë, duke filluar me I mirëpritur me një pamje globale të gjendjes së Mac tuaj në përgjithësi në lidhje me hapësirën e zënë nga skedarë të padobishëm.

McCleanse 3-1

Siç mund ta shihni në imazh, shënuesi i statusit ndryshon ngjyrën e tij në varësi të asaj që ajo që kemi zënë është pak ose e mjaftueshme në lidhje me hapësirën, duke kaluar nga jeshile në të kuqe.

Menuja tjetër është Pastrim i shpejtë ose pastrim të shpejtë, ku mund të vendosim cilësimet tona të preferuara dhe të përdorim një kalendar për të shënuar datat në të cilat duam që një pastrim të kryhet automatikisht. Vetëm më poshtë është Konfigurimi i Pastrimit të Shpejtë  krijuar për të rafinuar më tej nëse është e mundur cilësimet e secilës prej opsioneve që programi na jep në pastrimin e tij, i cili si parazgjedhje është në automatik i cili është gjoja mënyra optimale. E fundit në Pastër e avancuar Kalojmë te opsionet pak më "delikate" siç janë opsionet për fshirjen e gjuhëve që nuk do t'i përdorim, menaxhimin e programeve që funksionojnë në sfond ose fshirjet e sigurta.

McCleanse 3-2

Me pak fjalë, një program shumë i plotë që rekomandohet absolutisht, edhe pse për përdorim në Mac që janë në aktivitet i vazhdueshëm duke gjeneruar shumë "mbeturina" meqenëse çmimi i tij mund të kthejë përdoruesin mesatar, ku nevoja për të mbajtur të gjithë hapësirën në dispozicion vazhdimisht nuk është aq e ngutshme.

Më shumë informacion - Shkëputja 2 përmirëson bllokimin e atyre që spiunojnë hapat tuaj në internet

Shkarko - MacCleanse 3


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Norton dijo

  A mendoni se funksionon më mirë sesa CleanMyMac 2?

  1.    Miguel Angel Juncos dijo

   CleanMyMac 2 është më i mirë në nivelin e ndërfaqes, por MacCleanse 3 është më i plotë, megjithëse nuk e kam përdorur aq kohë sa të pohoj se njëri është më superior se tjetri. Tani për tani vazhdoj me CleanMyMac 2 për gjithçka, por herë pas here përdor MacCleanse 3 si për shembull për «Fshirjen e Sigurt». Bestshtë më mirë të kombinohen ato.

 2.   Jairo dijo

  Cleanmymac Më pëlqen akoma më shumë kontribut i mirë