MacDock Pro, një dok me lidhje të shumta për MacBook Pro

Megjithëse MacBook Pro është një kompjuter që ofron lidhje të të gjitha llojeve, ne mund të përfundojmë duke u pakësuar për varësi të detyrave. Mac Dock Pro është një aksesor që synon t'i japë fund këtij problemi, duke përdorur lidhjen Mini Display Port dhe një port USB për t'i dhënë jetë një doku me lidhje të të gjitha llojeve.

Me një dizajn që të kujton linjat e përdorura nga Apple në Apple TV, MacDock Pro është bërë prej alumini Mund të blihet në hijen e tij origjinale ose me një fund të zi të anodizuar.

Pasi të kemi lidhur MacDock Pro në anën e MacBook Pro, aksesorit do të na sigurojë rezultatet e mëposhtme:

  • Një dalje Mini DisplayPort për lidhjen e një monitori të jashtëm
  • Një dalje audio me bazë foleje audio 3,5 mm
  • Tri porta USB 3.0
  • Një portë 10W USB për të rimbushur iPad-in me një shpejtësi shumë më të lartë

Mac Dock Pro

Eshte turp MacDock Pro nuk mbështet teknologjinë e ofruar nga ndërfaqja Thunderbolt por licenca e përdoruesit është shumë e shtrenjtë dhe USB 3.0 fillon të ketë shumë më shumë prani në treg.

El Çmimi i MacDock Pro është rreth 79 euro, të cilave duhet t'u shtojmë edhe 17 euro sa i përket transportit. Produkti është i pajtueshëm me të gjithë MacBook Pro 13-inç, 15-inç dhe 17-inç (përfshirë MacBook Pro me Retina Display) që janë lëshuar që nga Vera 2009.

Më shumë informacion - Bite My Apple, një faqe në internet që bashkon më të mirën e Kickstarter për iPhone dhe iPad
Burimi - Kult i Mac
Lidhja - MacDock Pro në Kickstarter


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.