Cilat Mac do të jenë në përputhje me MacOS Sierra të ri?

makos-1

Personalisht, tashmë mund të them se kam hapësirën e nevojshme në ndarjen time të diskut për të provuar lajmet e ky version i macOS Sierra. Thashethemet u konfirmuan këtë pasdite dhe duket se OS X tashmë i njohur do të hyjë në histori për të mirëpritur nomenklaturën e re të sistemit. Isshtë e vërtetë që mund të japë ndjesinë që Apple ka ndryshuar vetëm emrin e sistemit, por nuk është kështu, ka mjaft lajme që do të shohim këto ditë.

Sa herë që lëshohet një version i ri i sistemit operativ, pyetja që shumë përdorues i bëjnë vetes është: a do të jetë Mac-i im i pajtueshëm me këtë version të ri? Epo, Apple ka vendosur që të gjithë Mac që nga fillimi i vitit 2009 janë në përputhje me këtë version të macOS.

Në fund të vitit 2009: MacBook dhe iMac 2010 dhe vonë: MacBook Air, MacBook Pro, Mac mini dhe Mac Pro

Atëherë është opsionale që secili të instalojë versionin e ri në Mac-in e tij, por nëse vetë kompania e konfirmon atë, do të funksionojë. Alsoshtë gjithashtu mirë të komentosh se nuk është e nevojshme të jesh ndër të parët që do të azhurnohet kur lëshohet një sistem i ri operativ, është e vështirë të kalosh disa ditë duke parë të gjithë duke azhurnuar dhe përdorur lajmet e sistemit ndërsa shohim nga larg, por nganjëherë të jesh ndër të parët mund të jetë gabim. Në çdo rast, në I'm from Mac ne do të ndajmë të gjitha detajet me ju kur të fillojë zyrtarisht kjo macOS Sierra, të cilën së shpejti do ta testojmë.

MacOS

Për të kujtuar disa lajme të kësaj macOS Sierra, mund ta shohim Shkyçja automatike, për të zhbllokuar Mac kur afrohemi me një pajisje të zhbllokuar iOS, Clipboard Universal të kopjoni informacionin nga një pajisje iOS dhe ta keni menjëherë në Mac ose madje Apple Pay në Web që shumë nga të tashmet nuk mund t'i përdorim akoma, por që gjatë këtij viti 2016 do të ishte në dispozicion. Padyshim që Siri do të jetë gjithashtu i disponueshëm në macOS Sierra, kështu që kemi disa lajme për të pritur azhurnimin e Mac-ut tonë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Merci Durango dijo

  Duhet të jesh shumë i vëmendshëm dhe të mos përditësohesh derisa të sigurohesh që ata nuk tërhiqen si herët e tjera.

 2.   Tomas Fernandez Pedraz dijo

  Pufffff për disa gjëra ... Lion Mountain për të tjerët Maveric, të tjerët El Capitan. dhe tani kjo …… Do të shohim se çfarë sakrifikojmë… .. 😉